Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzież bliżej kultury - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Św.Jadwigi – Królowej Polski w Brzeznej

Cel:

Celem projektu jest:
– zbliżenie młodzieży do świata teatru, malarstwa, muzyki, umożliwienie młodym ludziom czynnego uczestnictwa w świecie kultury,
– poszerzenie umiejętności uczestników w zakresie interpretacji dzieła literackiego, podniesienie poziomu kreatywności, elastyczności w działaniu,
– zintegrowanie lokalnej społeczności wokół działań szkoły,

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna – bezpośrednio 40 osób, pośrednio 100

Opis projektu:

Kultura jest czynnikiem wychowawczym, podnosi poziom intelektualny człowieka, pomaga docenić własną wartość i uczy kreatywności – to myśl przewodnia projektu założenia amatorskiego zespołu teatralnego przy gimnazjum w Brzeznej. Zespół teatralny, mając kontakt z teatrem profesjonalnym, stał się zalążkiem działań obejmujących swym zasięgiem całą młodzież szkolną, angażując uczniów do współpracy przy tworzeniu spektakli, została również poszerzona i wykorzystana wiedza informatyczna młodzieży do tworzenia plakatów, folderów i afiszy.

Projekt zakładał przeprowadzenie warsztatów teatralnych dla młodzieży, nawiązanie współpracy z Teatrem Robotniczym w Krakowie i Małopolskim Centrum Kultury (wyjazdy na profesjonalne spektakle), przygotowanie i wystawienie młodzieżowych spektakli. W pracy nad spektaklami wzięli udział również członkowie społeczności lokalnej.

Budżet projektu: 23 500 zł

Dotacja: 18 500 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Gimnazjum im. Św.Jadwigi – Królowej Polski w Brzeznej

Miejscowość: Brzezna

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 33-386 Podegrodzie

Województwo: małopolskie

Powiat: nowosądecki

Adres strony internetowej: http://

Młodzież bliżej kultury

Brzezna 41, 33-386, Polska

Więcej