Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Naszą szansą teatr - 2007

Realizowany przez:

Grupa Odnowy Wsi Zrębice w Zrębicach

Cel:

Zwiększenie dostępu do edukacji kulturalnej. Wyrównywanie szans poprzez przybliżenie zasad rządzących teatrem. Przeprowadzenie projektu przyczyniło się do zwiększenia otwartości na inne przedsięwzięcia, będzie miało wpływ na wzrost umiejętności społecznych, zachęci młodych do włączania się w publiczną działalność. Cykl zajęć rozwinie zainteresowania, pobudzi aspiracje, poszerzy horyzonty.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany do osób w wieku 13-19 lat zamieszkujących trzy sąsiadujące ze sobą sołectwa: Zrębice I, Zrębice II i Krasawa.

Opis projektu:

Celem jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez udział w przedsięwzięciu, które do tej pory nie miało miejsca we wsi. Zabawa w teatr tworzy podstawy do rozwijania zainteresowań, przyczyni się do uaktywnienia młodzieży, do otwarcia na środowisko, włączenia w działalność społeczną, zintegruje i nauczy współpracy. Ponadto zagospodaruje pożytecznie wolny czas. Przeprowadzono warsztaty z psychologiem (efekt: nauka pracy w grupie), poznanie preferencji osób i kwalifikacja do warsztatów: teatralnych (efekt powstanie grupy aktorskiej), plastycznych (poszerzenie wiedzy nt. tworzenia kostiumów, scenografii, ich projektowania) marketingowych (efekt lepsza promocja projektu w środowisku lokalnym i na zewnątrz, poznanie podstaw marketingu). Nim ruszyły warsztaty uczestnicy wybrali się do częstochowskiego teatru na spotkanie z osobami zawodowo odpowiedzialnym za spektakle. Warsztaty przygotowały młodzież do wystawienia 2 przedstawień: Widowiska o św. Idzim – na podstawie istniejącego już scenariusza i Herodów – na podstawie tekstu zebranego od najstarszych mieszkańców (scenariusz jest tylko w przekazie ustnym). Tym zajęli się wszyscy uczestnicy (efekt: zachowanie autycznego scenariusza, integracja pokoleń, zainteresowanie historią). Herody odwiedzą ze spektaklem domy w Zrębicach, a prezentacja drugiego przedstawienia nastąpi w czasie majowego festynu, zostanie ono pokazane także w 6 placówkach oświatowych w gminie Olsztyn.

Budżet projektu: 11 472,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Odnowy Wsi Zrębice w Zrębicach

Miejscowość: Zrębice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Główna 137

Kod pocztowy i Poczta: 42-256 Olsztyn

Województwo: śląskie

Powiat: częstochowski

Adres strony internetowej: –

Naszą szansą teatr

Główna 128, 42-256 Zrębice, Polska

Więcej