Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe NetRadio Włodawa - 2007

Realizowany przez:

Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie

Cel:

Rozwijanie wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej zainteresowań dziennikarstwem, technologią informacyjną, polityką, życiem społecznym i kulturalnym miasta oraz regionu poprzez stworzenie uczniom warsztatu pracy netstacji, którą sami będą prowadzić.

Odbiorcy projektu:

W realizacji zadań weźmie udział grupa uczniów szkół powiatu włodawskiego (13-19 lat), którzy wyrazili chęć udziału w projekcie. Wszyscy z nich są mieszkańcami małych miejscowości do 15 tys. mieszkańców, a tym samym także uczniami włodawskich szkół. W działaniach wspomagają ich będą dorośli: nauczyciele, redaktor radiowy, pracownicy MDK-u i rodzice. Zajęcia odbywać się będą w MDK-u.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozbudzenie wśród uczniów pasji informatycznych, dziennikarskich i badawczych. Warsztatem ich pracy, polem działania jest rozgłośnia internetowa, którą tworzą uczestnicy projektu. Formę działań są proponowane niżej wymienione warsztaty. Młodzież chce stworzyć docelowo internetowe radio. Specyfika projektu polega na połączeniu działań związanych z językiem polskim (dziennikarstwo, publicystyka), technologią informacyjną i psychologią. Przy pomocy specjalisty psychologa, młodzież pracuje nad autoprezentacją własnej osoby, która w zawodzie dziennikarza jest istotnym czynnikiem w skutecznym oddziaływaniu na potencjalnych słuchaczy. Młodzież od kuchni poznaje zawody związane z pracą w radiu (spiker, reporter, technik akustyk) ucząc się ich wykonywania, poznając tajniki dziennikarstwa radiowego. Uczniowie zdobywają niezbędne umiejętności do prowadzenia radia od strony merytorycznej, programowej, jak również technicznej. Pracując w modułach radiowo-informatycznym, dziennikarskim, publicystycznym powstaje zespół redakcyjny, który udźwignie ciężar prowadzenia radia. Wszystkie działania warsztatowe są dokumentowane i nagłośniane na bieżąco w lokalnej prasie, jak również relacjonowane w serwisach informacyjnych w tworzącym się internetowym radiu. Efektem końcowym jednak będzie młodzieżowe netradio i jego młoda kadra.

Budżet projektu: 13 700,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Partyzantów 17

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowe NetRadio Włodawa

Partyzantów 15, 22-200 Włodawa, Polska

Więcej