Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zaproszenie do Solca Zdroju - 2003

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aspiracji poznawczych młodzieży wiejskiej oraz wyrównanie jej szans edukacyjnych w zakresie umiejętności swobodnego posługiwania się komputerem i Internetem. Ponadto zapewnienie młodzieży atrakcyjnej oferty zajęć pozalekcyjnych oraz włączenie młodych ludzi w życie społeczne i kulturalne.

Odbiorcy projektu:

655 uczniów

Opis projektu:

Miejscem realizacji projektu było Samorządowe Gimnazjum w Solcu Zdroju. Młodzież przeprowadziła kampanię promocyjną na rzecz Solca i okolic wykorzystując możliwości informatyczne. Młodzi sami zaplanowali sposób realizacji projektu: dokonali wyboru miejsc atrakcyjnych turystycznie, wybrali źródła informacji (raz w tygodniu 2 godz.).
Ponadto do wytypowanych miejsc odbyły się wycieczki piesze i rowerowe. Oprowadzającymi byli współuczestnicy projektu mieszkający w danej miejscowości. W ten sposób zostały opracowane trasy wycieczek. Przygotowane przez młodzież materiały zostały zapisane na CD, wyeksponowane na stronach www oraz wydrukowane w postaci folderu jako „Przewodnik po Solcu Zdroju i okolicach

Budżet projektu: 26 500 zł

Dotacja: 15 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Solec Zdrój w Solcu Zdroju

Miejscowość: Solec Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 19

Kod pocztowy i Poczta: 28-131 Solec Zdrój

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://forumsolec.pl

Zaproszenie do Solca Zdroju

Tadeusza Kościuszki 49a, 28-131 Solec-Zdrój, Polska

Więcej