Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skomputeryzowana biblioteka łatwiejszym dostępem do informacji - 2003

Realizowany przez:

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej w Morawicy

Cel:

Celem projektu jest ułatwienie dostępu do informacji i poszukiwanych publikacji oraz twórcze zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży.

Odbiorcy projektu:

1 500 uczniów

Opis projektu:

Gminna Biblioteka Publiczna w Morawicy została wyposażona w komputery, które ułatwią młodzieży (1500 osób) wyszukiwanie książek ze zbioru bibliotecznego oraz umożliwią międzybiblioteczną wymianę książek.

Ponadto odbyły się lekcje biblioteczne (4 godz./tydzień, tworzenie opisów bibliograficznych książki, wprowadzanie ich do komputera, korzystanie z encyklopedii i słowników etc.), konkurs sprawdzający nabyte wiadomości oraz wycieczki do trzech bibliotek (Biblioteka Narodowa w Warszawie, Główna Biblioteka Akademii Świętokrzyskiej, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach).

Na zakończenie projektu odbyła się podsumowująca konferencja, podczas której przedstawiciele lokalnych organizacji wysłuchają referatu „Znaczenie lokalnej biblioteki w gminnym środowisku

Budżet projektu: 24 700 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Morawickiej w Morawicy

Miejscowość: Morawica

Ulica, nr domu i lokalu: Kielecka 38

Kod pocztowy i Poczta: 26-026 Morawica

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://

Skomputeryzowana biblioteka łatwiejszym dostępem do informacji

Wolności 15B, 26-026 Morawica, Polska

Więcej