Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mała Melpomena - 2003

Realizowany przez:

Gimnazjum w Jerzmankach

Cel:

Celem projektu jest:
– nauka i wychowanie poprzez sztukę, która jest ważnym elementem wykształcenia współczesnego człowieka, prowokuje do myślenia, refleksji, wyrażania własnych sądów i opinii.
– założenie stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Kulturalnych na Wsi.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio 102 uczniów, pośrednio 500 osób

Opis projektu:

Istotą projektu były systematyczne, cotygodniowe zajęcia teatralne, wokalne i plastyczne (dykcja, śpiew, taniec, praca nad konkretnymi przedstawieniami, słuchanie muzyki). Uzupełniały prezentacje przygotowanych spektakli i prac plastycznych w społeczności lokalnej, wyjazdy na przedstawienia do teatrów miejskich (Jelenia Góra, Wrocław, Goerlitz, Legnica, Michałowice), spotkania z profesjonalnymi aktorami (wywiady i pisanie recenzji), warsztaty teatralne w Michałowicach i Jerzmankach z profesjonalnym aktorem. Finałem był I Przegląd Małych Form Teatralnych w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu (oprócz spektakli także galeria zdjęć z wizyt w teatrach i warsztatów oraz prezentacja recenzji i wywiadów), a efektem powołanie stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Kulturalnych na Wsi.

Budżet projektu: 29 250 zł

Dotacja: 16 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Gimnazjum w Jerzmankach

Miejscowość: Jerzmanki 43

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 59-900 Zgorzelec

Województwo: dolnośląskie

Powiat: zgorzelecki

Adres strony internetowej: –

Mała Melpomena

Jerzmanki 109A, 59-900, Polska

Więcej