Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bisujemy – a nad nami tylko niebo - 2007

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunicach

Cel:

Zainteresowanie naszych kolegów naukami ścisłymi, aby co najmniej 20% uczestniczących w projekcie gimnazjalistów zdecydowało się na szkoły średnie o profilu technicznym, a następnie kontynuowało naukę na politechnikach .Pomoże nam to zdobyć taki zawód , który da nam gwarancje zatrudnienia w przyszłości, czego nie dają obecnie zawody naszych rodziców i znajomych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież szkól gimnazjalnych i średnich w wieku od 13 – 19 lat zamieszkała na terenie gminy (5200 mieszkańców). Nabór uczestników projektu w formie informacji do szkół, do poszczególnych sołectw, na stronie internetowej OSP w Kunicach. Dojazd na zajęcia w poszczególnych wsiach będzie organizowany przez rodziców i strazaków.Również wójt gminy zadeklarował pomoc w tym zakresie.

Opis projektu:

Większość z nas ma problemy z naukami ścisłymi . Aby im zaradzić, w 2006 r. przystąpiliśmy do realizacji projektu 'A nad nami tylko niebo’. Diagnoza przygotowana przez Gimnazjum w Spalonej, dotycząca losu absolwenta i jego zainteresowania naukami ścisłymi, utwierdziła nas w przekonaniu, że program realizowany w czasie realizacji w/w projektu powinien objąć znacznie większą grupę młodzieży, kolejnych roczników gimnazjalnych zamieszkałych na terenie gminy. Rozpoczęliśmy badania, ćwiczenia i obserwacje zachodzących zjawisk fizycznych i astronomicznych. Z poprzedniej dotacji zakupiliśmy teleskop, który udostepniamy wszystkim zainteresowanym. W nowym projekcie chcieliśmy pozostawić po sobie trwały ślad w postaci wybudowanych przez nas 2 zegarów słonecznych. W poprzednim projekcie zajmowaliśmy się wszechświatem, astronomią natomiast obecnie zajęliśmy się pojęciem 'czasu’ w szerokim tego słowa znaczeniu. Nauki matematyczno- fizyczne – przyrodnicze. Nasze zainteresowania skierowaliśmy również ku historii. Będziemy badać znaczenie i działanie 'czasu’ na przestrzeni epok. Wynikami naszych badań podzieliliśmy się z mieszkańcami na zorganizowanej majówce, podczas której przekażemy do użytku zegary słoneczne. Wykorzystamy do tego nowoczesne techniki: pokaz multimedialny, nocna obserwacja nieba przy pomocy teleskopu.

Budżet projektu: 11 000,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Kunicach

Miejscowość: Kunice

Ulica, nr domu i lokalu: Legnicka 13

Kod pocztowy i Poczta: 59-216 Kunice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Bisujemy – a nad nami tylko niebo

Polna 8, 59-216 Kunice, Polska

Więcej