Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W cieniu dębów Doliny Baryczy - 2007

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Wysocku Małym

Cel:

Wyjście naprzeciw potrzebom naszych uczniów, pogłębiając ich zainteresowania ekologią, własnym regionem; bogactwem jego przyrody i kultury; rozwijanie wiedzy na temat swojej 'małej ojczyzny’ poprzez spotkania, warsztaty, badania, wycieczki z zastosowaniem narzędzi stosowanych w naukach ścisłych i informatyce.

Odbiorcy projektu:

Głównymi odbiorcami byli: uczniowie z Wysocka Małego i innych szkół w gminie Przygodzice w wieku od 13 do 19 lat. Ponadto społeczność lokalna, w tym: rodzice, dziadkowie,samorządowcy, przyrodnicy, leśnicy, partnerzy zapraszani na spotkania, akcje itp.

Opis projektu:

Projekt przewidywał popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych, poszerzenie wiedzy z uwzlędnieniem podnoszenia umiejętności społecznych młodzieży oraz pracy w grupie. Planowano wspólnie z młodzieżą, rodzicami, nauczycielami, społecznością lokalną, UG-Przygodzice, Nadleśnictwem Antonin, Południowowielkopolską Grupą OTOP oraz Stowarzyszeniem Ziemi Ostrowskiej , CKU w Przygodzicach prowadzić działania mające na celu zaangażowanie w poprawę stanu środowiska naturalnego z pogłębieniem wiedzy na ten temat oraz z uwzglednieniem kulturowego aspektu tych działań. Przedsięwzięcie realizowane było poprzez: zajęcia w grupach z fotografikami, warsztaty z przyrodnikami i leśnikami, dyskusje i wywiady z samorządowcami, wycieczki terenowe z ornitologami i nauczycielami, zajęcia z technologii informacyjnej dotyczące autoprezentacji, doświadczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne dotyczące badania stanu środowiska w laboratorium i grupowe -praktyczne w terenie, spotkania w gronie realizatorów projektu i z ludźmi kultury. Zaplanowane działania wychodziły na przeciw potrzebom poznawczym młodzieży, zapoczątkują długofalowe działania monitorowania stanu ekologicznego okolicy i zaangażują uczniów do tej pory nie zainteresowanych tą tematyką. Spowodowały nawiązanie trwałych kontaktów między szkołą, a instytucjami, wpłynęły na rozwój korzystnych stosunków interpersonalnych i komunikacji oraz świadomość ekologiczną, miały zaowocować powołaniem Stowarzyszenia Lokalnego.

Budżet projektu: 13 130,00 zł

Dotacja: 6 700,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół w Wysocku Małym

Miejscowość: Wysocko Małe

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 22

Kod pocztowy i Poczta: 63-421 Przygodzice

Województwo: wielkopolskie

Powiat: ostrowski

Adres strony internetowej: –

W cieniu dębów Doliny Baryczy

Wiejska 18, 63-421 Wysocko Małe, Polska

Więcej