Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi dla siebie - 2003

Realizowany przez:

Grupa 'Młodzi dla Letnicy’ w Świdnicy

Cel:

Celem projektu jest:
– wspieranie inicjatyw młodzieży ze środowiska wiejskiego,
– powołanie stowarzyszenia oraz przejęcie od gminy Świdnica budynków znajdujących się w centrum Letnicy w celu zagospodarowania ich jako siedziby stowarzyszenia,
– utworzenie punktu informacji i poradnictwa – ułatwienie dostępu młodzieży do szkoleń, informacji.

Odbiorcy projektu:

60 osób

Opis projektu:

Po wykonaniu prac remontowych i przygotowaniu pomieszczeń do utworzenia w nich siedziby Stowarzyszenia, zostały zorganizowane następujące zajęcia: plastyczne, ceramiczne, teatralne, nauki języków obcych, seminaria oraz szkolenia zawodowe.

Dzieci i młodzież już na etapie przygotowań zostały aktywnie włączone w realizację projektu. Zdecydowały również o charakterze szkoleń, seminariów – w zależności od własnych zainteresowań. Każdy z uczestników projektu otrzymał dzienniczek, w którym będą wpisywane zaliczone kursy, warsztaty, zdobyte umiejętności i sukcesy, co jeszcze bardziej zmotywuje młodzież do aktywności.

Ponadto powstało biuro informacji i doradztwa edukacyjno-zawodowego dla młodzieży ze środowisk wiejskich. Zostały też wydane materiały informacyjne.

Utworzone stowarzyszenie inicjuje i koordynuje dalsze działania mające na celu pobudzanie aspiracji edukacyjnych i zawodowych młodych i dorosłych mieszkańców regionu.

Budżet projektu: 29 500 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Grupa 'Młodzi dla Letnicy’ w Świdnicy

Miejscowość: Świdnica

Ulica, nr domu i lokalu: Letnica 10

Kod pocztowy i Poczta: 66-008 Świdnica

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: http://

Młodzi dla siebie

Ogrodowa 59, 66-008 Świdnica, Polska

Więcej