Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lemko Tower – Młodzi - 2003

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Łemkowskiej w Strzelcach Krajeńskich

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodym ludziom twórczego uczestnictwa w kulturze poprzez skupienie ich w pracy artystycznej i społecznej. Czynny udział w tworzeniu i realizowaniu programu kulturalnego jest jednocześnie celem i metodą pracy.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio 100 uczniów, pośrednio 2000

Opis projektu:

Większość przewidywanych zajęć odbyło się w zaadoptowanej wieży ciśnień, ośrodku kulturalnym – Lemko Tower, miało charakter ciągłej, codziennej pracy. Powstało 9 pracowni: Studio artystyczne od Nikifora do Warhola – prezentacje twórczości artystów łączących wartości lokalne i uniwersalne, wystawy, pokazy multimedialne, wieczory poetyckie, spotkania z artystami, prezentacje twórczości młodych ludzi; Akademia – szkoła pisania ikon, warsztat słowa i śpiewu tradycyjnego; Korzenny Dom – całoroczny program edukacyjno-kulturowy, dotyczący zakorzenienia młodych ludzi w lokalnej tradycji (powstały 2 zespoły muzyczne i grupa teatralna); Wydawnictwo – publikacja czasopisma oraz książek dotyczących kultur pogranicza; Kino – filmy o mniejszościach lokalnych, spotkania z twórcami i bohaterami filmów, dodatkowo specjalny cykl edukacyjny dla szkół; Rusiński stół – quasi restauracja otwarta 1-2 dni w tygodniu; Punkt informacji regionalnej – nowoczesny punkt informacyjny, zawierający kompletną dokumentację, w formie drukowanej i elektronicznej, kultury i historii regionu; Opałki – program, który przyczynił się do rozwiązania problemów młodzieży poprzez zaangażowanie jej w działalność społeczno-kulturalną.
Zrealizowane zostały również 4 jednorazowe projekty: Nasza Księga – wakacyjny warsztat polegający na zbieraniu i opracowywaniu materiału historyczno-literackiego, dotyczącego powiatu strzelecko-drezdeneckiego (jego efektem będzie wydanie prac uczestników); warsztat polegający na przygotowaniu przedstawienia – przewidziana kontynuacja; warsztat kolęd i kolędowanie; warsztat oraz wieczór poezji i pieśni łemkowskiej w wykonaniu młodych ludzi.

Budżet projektu: 37 890 zł

Dotacja: 15 500 zł

Rocznik: 2003

Nitka: Małe Granty

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Łemkowskiej w Strzelcach Krajeńskich

Miejscowość: Strzelce Krajeńskie

Ulica, nr domu i lokalu: Al. Wolności 8a/3

Kod pocztowy i Poczta: 66-500 Strzelce Krajeńskie

Województwo: lubuskie

Powiat: strzelecko-drezdenecki

Adres strony internetowej: http://www.lemko-tower.prv.pl

Lemko Tower – Młodzi

Rosgarden. Szczepaniak R., aleja Wolności 28B, 66-500 Strzelce Krajeńskie, Polska

Więcej