Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strażnicy wspomnień - 2007

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku

Cel:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności: posługiwania się fotograficznym aparatem cyfrowym oraz samodzielnej obróbki komputerowej zdjęć i zaprezentowanie efektów własnej pracy przez uczniów w wieku 13-16 lat uczęszczających do Gimnazjum, zamieszkujących Buczek i okolice.

Odbiorcy projektu:

Projekt był skierowany do uczniów gimnazjum w wieku 13-16 lat, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności. Wstępny nabór odbył się na spotkaniu z uczniami i wychowawcami. Swój udział w projekcie zadeklarowało 15 uczniów. Wszyscy mieszkają na terenie gminy Buczek.

Opis projektu:

Celem projektu było zdobycie umiejętności posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym przez młodzież w wieku 13-16 lat z Gimnazjum Publicznego w Buczku zamieszkujących Buczek i okolice. Projekt przewidywał: zorganizowanie warsztatów fotograficznych, wyjazdy do Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Muzeum w Łasku, organizację wystawy. Uczestnicy warsztatów zostali wyposażeni w podstawową wiedzę z zakresu fotografii i fotografowania. Poznali historię fotografii, nauczyli się technik fotografowania i obróbki zdjęć przy pomocy programów komputerowych. Warsztaty zostały poprowadzone przez instruktorów mających duże doświadczenie w dziedzinie fotografii. Efektem projektu było utworzenie klubu 'Strażnicy Wspomnień ’ oraz przygotowanie albumu fotografii pt. 'Buczek – nasza Gmina’. Wymierną stroną projektu była wystawa prac zaprezentowanych społeczności lokalnej oraz umieszczenie najlepszych fotografii na stronie internetowej.

Budżet projektu: 6 000,00 zł

Dotacja: 5 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku

Miejscowość: Buczek

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 98-113 Buczek

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: –

Strażnicy wspomnień

Główna 20, 98-113 Buczek, Polska

Więcej