Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rozwinąć skrzydła z Noblistami - 2004

Realizowany przez:

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie

Cel:

Pobudzenie aktywności poznawczej i twórczej młodzieży, zmierzające do wyrównania szans edukacyjnych oraz współpraca szkół sprzyjająca podniesieniu jakości pracy, a także wymianie doświadczeń.

Odbiorcy projektu:

W realizację zadań zaangażowani będą uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele pracujący w Gimnazjum w Mieleszynie oraz Gimnazjum Nr 4 w Gnieźnie.

Opis projektu:

Młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach warsztatowych: teatralnych, z dykcji i emisji głosu, filmowych oraz plastycznych. Uczniowie z obu szkół przygotują i wystawią w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie spektakl o tematyce skupionej wokół idei polskich noblistów (ich biografii i dokonań), którego odbiorcą staną się społeczności obu placówek. Będą uczestniczyć w konkursie recytatorskim, wykładach i doświadczeniach prowadzonych w Instytucie Fizyki UAM w Poznaniu, zobaczą przedstawienie w teatrze, zwiedzą kulisy i przeprowadzą dyskusję z aktorami. Nakręcą film dokumentalny, a w czasie wycieczki do kina obejrzą film i projektornię. Wykonają również fotoreportaż z realizacji projektu i zorganizują wystawę zdjęć oraz prac plastycznych powstałych na warsztatach. Główne zadania to:
– Sztuka tworzenia
– Chwytajmy dzień!
– Utopić noblistów w kolorze

Budżet projektu: 16 150 zł

Dotacja: 10 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Szkoły Aktywne

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie

Miejscowość: Mieleszyn

Ulica, nr domu i lokalu: –

Kod pocztowy i Poczta: 62-212 Mieleszyn

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: http://www.mieleszyn.info

Rozwinąć skrzydła z Noblistami

Mieleszyn 32, 62-212, Polska

Więcej