Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dostrzegłem – zadziałałem – naprawiłem - 2004

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 2 z Odzdziałami Integracyjnymi im. Ks. Tischnera w Woli

Cel:

Zaangażowanie młodzieży uczestniczącej w projekcie i pośrednio innych uczniów partnerskich szkół w proekologiczne działania na rzecz swojego środowiska

Odbiorcy projektu:

Opis projektu:

Uczniowie pod opieką nauczycieli przeprowadzą badania na temat stanu środowiska naturalnego swoich gmin, podejmą działania proekologiczne, przeprowadzą kampanię informacyjną i edukacyjną w środowisku uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawią wyniki swoich badań w lokalnych mediach. Zaangażują do pracy inne szkoły i zorganizują konkurs na prezentacje pomysłów na nietuzinkowe działania proekologiczne. W wyniku prac komisji konkursowej, w skład której wejdą przedstawiciele wydziałów ochrony środowiska z gminy Miedźna i miasta Pszczyna, przewodniczący rad rodziców szkół, eksperci niezależni – pracownik naukowy ATH w Bielsku -Białej i nauczyciele biologii zatrudnieni w sąsiednich liceach – wyłonieni zostaną laureaci – autorzy najciekawszych pomysłów. Nagrodą będzie wyjazd laureatów (drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca ze szkół zaproszonych) oraz 50 uczniów bezpośrednio uczestniczących w projekcie do Miasteczka Edukacji Ekologicznej w Rogoźniku na warsztaty ekologiczne połączone z aktywnym wypoczynkiem (maj 2005).

Budżet projektu: 22 306 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Szkoły Aktywne

Gimnazjum nr 2 z Odzdziałami Integracyjnymi im. Ks. Tischnera w Woli

Miejscowość: Wola

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 43-225 Wola

Województwo: śląskie

Powiat: pszczyński

Adres strony internetowej: –

Dostrzegłem – zadziałałem – naprawiłem

Pszczyńska 152, 43-225 Wola, Polska

Więcej