Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chemik malarzem – czy to jest możliwe? - 2004

Realizowany przez:

Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni

Cel:

Skonfrontowanie przyswojonej przez uczniów wiedzy z chemii z treściami programowymi ze sztuki, a także z materiałem programowym informatyczno – multimedialnym.

Odbiorcy projektu:

Opis projektu:

Projekt umożliwi zapoznanie się z jedną z najbardziej efektywnych metod pracy – metodą modułową. Cześć artystyczna projektu przyczyni się do rozwoju wrażliwości twórczej, poznanie warsztatu malarskiego od podstaw – produkcji, mieszanie farb, po nakładanie warstw i trwałość kolorów – wrażliwość na światło, wilgoć itp. Stworzona przez uczniów prezentacja multimedialna pozwoliła rozwinięcie umiejętności posługiwania się oprogramowaniem komputerowym. Projekt realizowany będzie w pięciu etapach: pierwszy poświęcony zostanie wytworzeniu pigmentów – zajęcia laboratoryjne. Drugim etapem będą zajęcia multimedialne, przygotowanie prezentacji multimedialnej związanej z wybraną epoką historyczną i nurtem malarskim, stylem i malarzem. Trzeci etap to zajęcia malarskie – zbiorowe malowanie obrazu wielkoobszarowego, farbami własnoręcznie wykonanymi w laboratorium. Czwarty etap projektu zakończy się wspólną wycieczką do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Piąty etap projektu adresowany będzie głównie do kadry pedagogicznej. Grupa nauczycieli opracuje konspekt zajęć w ramach ścieżki edukacyjnej – chemia a sztuka. Konspekt ten zostanie opublikowany, zaś publikacja wzbogacona będzie miniaturką obrazu namalowanego przez uczniów partnerskich szkół. Wszelkie działanie w ramach projektu będą prezentowane na stronach internetowych szkół.

Budżet projektu: 11 410 zł

Dotacja: 9 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Szkoły Aktywne

Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Gdyni

Miejscowość: Gdynia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Pomorska 39/41

Kod pocztowy i Poczta: 81-314 Gdynia

Województwo: pomorskie

Powiat: m. Gdynia

Adres strony internetowej: –

Chemik malarzem – czy to jest możliwe?

Marszałka Józefa Piłsudskiego 20, 28-400 Pińczów, Polska

Więcej