Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

A może projektowanie i zakładanie ogrodów? - 2004

Realizowany przez:

Fundacja Szansa XXI w Nakle nad Notecią

Cel:

Aktywizacja młodzieży, rozwój umiejętności samodzielnego radzenia sobie na rynku pracy.

Odbiorcy projektu:

20 dziewcząt z Gimnazjum z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Samostrzelu ( pow. Nakielski))

Opis projektu:

W związku z tym, że OSW został przeniesiony z Izabeli do Samostrzela (do lokum po byłym Internacie), teren wokół obiektu jest niezagospodarowany. Teren ten wymaga zagospodarowania, tj. uporządkowania i wymodelowania terenu, w tym założenia ogrodu, trawnika, rabat kwiatowych, stworzenia azylu dla dziewcząt po zakończonych zajęciach lekcyjnych. Jest to także okazja do pozyskania nowego “zawodu“ i sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności poprzez faktycznie założony ogród.
Projekt ten zakłada: 40 godzin zajęć teoretycznych (nauczyciel biologii, plastyki, org. i zarz., bhp., ogrodnik), 40 godzin zajęć praktycznych w zakładanym ogrodzie w Samostrzelu, dokonywanie stosownych zakupów roślin, wyposażenia, ceramiki ogrodowej, oświetlenia, pergol, mebli ogrodowych, wycieczka do lokalnych producentów roślin ogrodowych, wycieczka popołudniowa do osiedli domków jednorodzinnych (Niemcz, Osielsko) i obserwacja sposobów zagospodarowania ogrodów przydomowych, pielęgnacja założonego ogrodu .

Budżet projektu: 10 050 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Fundacja Szansa XXI w Nakle nad Notecią

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Ulica, nr domu i lokalu: Broniewskiego 10

Kod pocztowy i Poczta: 89-100 Nakło nad Notecią

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: nakielski

Adres strony internetowej: http://

A może projektowanie i zakładanie ogrodów?

Reja 1A, 89-100 Nakło nad Notecią, Polska

Więcej