Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wpisane w krajobraz Gminy Brzuze – rzecz o kapliczkach, figurach i przydrożnych krzyżach - 2007

Realizowany przez:

Szkolny Klub Europejski Szczęśliwa Dwunastka przy Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem

Cel:

Główny cel to zdobycie umiejętności redagowania tekstu oraz fotografowania, rozwinięcie takich cech jak: kreatywność, komunikatywność, otwartość.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalana ( 14-16 lat) zrekrutowana poprzez nagłośnienie pomysłu w szkole (plakat i komunikat radiowy). Są to uczniowie z całej Gminy Brzuze, dowożeni na miejsce spotkań przez rodziców (w soboty) lub podróżujący PKS, a czasami rowerem.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności i wiadomości młodych w dwóch głównych dziedzinach: dziennikarstwa i fotografowania. Obie dziedziny wykorzystywane są do przygotowania folderu, katalogującego krzyże i kapliczki z Gminy Brzuze. Ponadto przez pracę w projekcie młodzież uczy się otwartości, komunikatywności. Projekt przewiduje organizację cyklu warsztatów integracyjnych, kształtujących umiejętność autoprezentacji. Uczestnikami są chętni do pracy w projekcie młodzi ludzie (w wieku-14-16 lat) członkowie klubu europejskiego, działającego przy gimnazjum w Ostrowitem, pochodzący z terenu całej gminy. Koordynatorem projektu jest nauczycielka historii. Dziennikarstwa i fotografii uczą ludzie, którzy tym się zajmują na co dzień (dziennikarka i fotograf). Dotację jest przeznaczona min. na folder, aparat fotograficzny, wyjazdy badawcze, wycieczkę i mini bankiet podsumowujący projekt. Dzięki pracy w projekcie młodzież rozwija kreatywność, pewność siebie, przełamuje bariery wstydu, zakompleksienia. Ponadto zdobywa umiejętność pracy w grupie. Poprzez poszukiwanie informacji uczy się jak ważna jest dociekliwość, kompetencja, komunikatywność i odpowiedzialność za powierzone zadanie. Fotografowanie i pisanie tekstów przydaje się w kolejnych etapach edukacji.

Budżet projektu: 9 320,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Szkolny Klub Europejski Szczęśliwa Dwunastka przy Gimnazjum Gminy Brzuze w Ostrowitem

Miejscowość: Ostrowite

Ulica, nr domu i lokalu: Ostrowite 67

Kod pocztowy i Poczta: 87-522 Ostrowite

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: –

Wpisane w krajobraz Gminy Brzuze – rzecz o kapliczkach, figurach i przydrożnych krzyżach

DW534 17, 87-522 Ostrowite, Polska

Więcej