Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Piękna nasza Polska cała - 2004

Realizowany przez:

Grupa niesformalizowana Cztery żywioły w Łukcie

Cel:

Kształtowanie pozytywnej tożsamości lokalnej oraz zwiększenie wiedzy dotyczącej możliwości własnego regionu.

Odbiorcy projektu:

członkowie grupy niesformalizowanej „Cztery żywioły’. Grupa liczy 22 osoby. Szacowana liczba uczestników pośrednich wynosi około 600 osób.

Opis projektu:

Projekt „Piękna Nasza Polska cała’ będzie realizowany przez niesformalizowaną grupę młodzieży „Cztery żywioły’. Wedle powiedzenia „…Cudze chwalicie swego nie znacie’ grupa młodzieży postawiła sobie za cel poznanie swojego kraju poprzez prezentacje poszczególnych krain geograficznych Polski. Cała 22 osobowa grupa młodzieży zostanie podzielona na cztero-osobowe podgrupy. Poprzez zabawę, z użyciem wszelkich form prezentacji takich jak teatr, zajęcia praktyczne, inscenizacje, pogadanki, konkursy, zajęcia kulinarne, każda podgrupa zaprezentuje jeden z wybranych regionów Polski. Między prezentacjami odbędą się trzy wyjazdy studyjne do zaprzyjaźnionych gmin: Gminy Waśniów – Świętokrzyskie, Gminy Mirosławiec – zachodniopomorskie i Gminy Bobolice – rejon nadmorski. Poprzez wyjazdy młodzież będzie miała okazję zapoznać się bezpośrednio z kulturą, obyczajami i zabytkami danego regionu. Podczas wizyt w gminach odbędą się spotkania z podobnie działającymi organizacjami młodzieżowymi. Nastąpi wymiana doświadczeń, zawiążą się przyjaźnie, pogłębi się wiedza o danej krainie geograficznej. Odbędzie się również wieczór astronomiczny z wykorzystaniem obserwatorium astronomicznego w Zespole Szkół nr l w Łukcie, oraz wyjazd na basen do Mikołajek połączony z nauką pływania i ratownictwa.

Budżet projektu: 17 262 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Grupa niesformalizowana Cztery żywioły w Łukcie

Miejscowość: Łukta

Ulica, nr domu i lokalu: Mazurska 5

Kod pocztowy i Poczta: 14-105 Łukta

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: http://

Piękna nasza Polska cała

Mazurska 12A, 14-105 Łukta, Polska

Więcej