Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Poznajmy Krynki - 2004

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Podlaskiej Drumla w Łomiankach

Cel:

Rozwój świadomości lokalnej wśród młodzieży gimnazjalnej w Krynkach, a w szczególności rozbudzenie zainteresowania kulturą, historią i tradycją rodzimych terenów.

Odbiorcy projektu:

Dzieci, młodzież i nauczyciele z gimnazjum w Krynkach (ok. 100 osób uczniów klas II i III)

Opis projektu:

Przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla młodzieży, których tematyka dotyczyła będzie szeroko pojętej historii i kultury Krynek oraz ich okolic, podzielonych na bloki tematyczne; poszukiwanie przez młodzież biorącą udział w warsztatach wszelkich pamiątek i symboli z przeszłości (zwrócenie się w tym celu do członków rodziny i sąsiadów); przeprowadzenie skierowanego do młodzieży konkursu, polegającego na przygotowaniu w dowolnej formie (np. plastycznej, literackiej, fotograficznej, filmowej, itp.) prac na temat historii, kultury Krynek, wywodzącej się z nich tradycji i zwyczajów, pozostałości po koegzystencji przedstawicieli różnych kultur; zorganizowanie warsztatów teatralnych, które zakończą się wystawieniem przez młodzież przygotowanego w ich trakcie przedstawienia, związanego tematycznie z myślą przewodnią zajęć edukacyjnych; przygotowanie z materiałów zebranych przez młodzież w trakcie przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych kończącej je wystawy (w pomieszczeniu należącym do miejscowej restauracji), na której zaprezentowane będą także wyróżnione w konkursie prace; utworzenie przez uczestników zajęć folderu promującego gminę.

Budżet projektu: 13 520 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Podlaskiej Drumla w Łomiankach

Miejscowość: Łomianki

Ulica, nr domu i lokalu: Grzybowa 9

Kod pocztowy i Poczta: 05-090 Łomianki

Województwo: mazowieckie

Powiat: warszawski zachodni

Adres strony internetowej: http://

Poznajmy Krynki

Grzybowa 22, 05-092 Łomianki, Polska

Więcej