Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aktywna Wieś - 2004

Realizowany przez:

Koło Gospodyń Wiejskich w Szpakach Nowych

Cel:

Celem projektu jest wspieranie aktywności i współpracy młodzieży, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli samorządu gminnego oraz pań z KGW.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum i liceum w ilości 24 osoby

Opis projektu:

Główne działania to:
– uświadomienie rodzicom, jak ważne jest włączenie się ich dzieci do pracy twórczej i społecznej na rzecz środowiska lokalnego
– wielopłaszczyznowa praca zespołów (młodzież i ich opiekunowie) w celu przygotowania spotkań, np.: jeden zespół wyszukuje, korzystając z różnych źródeł, informacje nt. tradycji bożonarodzeniowych na Podlasiu, drugi zespół przygotowuje scenografię , trzeci dokonuje obsady aktorskiej, czwarty wymyśla i przygotowuje menu wigilijne itd.
– zachęcanie rodziców i innych dorosłych mieszkańców wsi do aktywnego wspierania młodych ludzi w pracy na rzecz środowiska lokalnego, np. w propagowaniu sztuki, organizowaniu spotkań teatralnych
– w związku z wysokim bezrobociem, nikłymi perspektywami na przyszłość oraz coraz liczniejszymi przypadkami spożywania alkoholu i zażywania narkotyków przez wiejską młodzież – stworzenie im możliwości pożytecznego i twórczego zagospodarowania czasu wolnego, to znaczy: młodzi ludzie, zamiast spotykać się w nieciekawym towarzystwie w zaciemnionych miejscach, z dala od „oka rodziców’, mogą malować dekoracje, uczyć się roli, pisać artykuły do gazetki itd.

Budżet projektu: 8 660 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Koło Gospodyń Wiejskich w Szpakach Nowych

Miejscowość: Szpaki Nowe

Ulica, nr domu i lokalu: Szpaki Nowe

Kod pocztowy i Poczta: 08-205 Kornica

Województwo: mazowieckie

Powiat: łosicki

Adres strony internetowej: http://

Aktywna Wieś

Kruk. ZUH. Kruk E., 13, 08-205 Nowe Szpaki, Polska

Więcej