Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie bój się fizyki! - 2004

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Platerowie

Cel:

Rozwój zainteresowań młodzieży i jej umiejętności z zakresu fizyki

Odbiorcy projektu:

32 uczniów gimnazjum w Platerowie, pośrednio – ok.120 gimnazjalistów z Platerowa i Sarnak. Uczestnicy to zainteresowani naukami ścisłymi uczniowie, ci, którzy mają dobre wyniki w nauce ale głównie ci, którzy interesują się praktycznymi zastosowaniami fizyki a mają złe oceny w szkole

Opis projektu:

Projekt polega na stworzeniu grupy uczniów, którzy interesują się fizyką teoretyczną lub techniczną (ale nie uczestniczą w zdanych zajęciach pozalekcyjnych i maja niskie oceny szkolne) i opracowaniu przez nich pomysłów na proste pomoce do nauki fizyki , oraz samodzielne ich wykonanie. Wykonane prace zostałyby zademonstrowane na festiwalu urządzonym wspólnie z uczniami gimnazjum z sąsiedniej gminy. Pomoce stałyby się własnością szkoły. Dorobek grupy będzie opracowany w formie linku ze strony www szkoły oraz w formie folderu, który rozpropagujemy w szkołach powiatu i szkołach delegatury Kuratorium Siedleckiego. Uczniowie spotykaliby się w soboty lub po lekcjach i korzystali z pomocy nauczycielki fizyki (tylko w roli konsultanta). Konsultantem byłby także polonista oceniający zawartość merytoryczną i formalną folderu.

Budżet projektu: 10 050 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Publiczne Gimnazjum w Platerowie

Miejscowość: Platerów

Ulica, nr domu i lokalu: Siedlecka 7

Kod pocztowy i Poczta: 08-210 Platerów

Województwo: mazowieckie

Powiat: łosicki

Adres strony internetowej: http://

Nie bój się fizyki!

Kościelna 11, 08-210 Platerów, Polska

Więcej