Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dziecięca Oficyna Wydawnicza - 2004

Realizowany przez:

Ośrodek Kultury w Sejnach

Cel:

Rozwój zainteresowań literaturą wśród młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są dzieci i młodzież sejneńskiego gimnazjum oraz szkół średnich, które wezmą udział w zajęciach w pracowni plastycznej Ośrodka Kultury w Sejnach (ok.30 osób

Opis projektu:

Zostaną przeprowadzone:
Prace literackie – nad formą i konstrukcją odbywają się pod okiem plastyka i mają na celu opracowanie prze dzieci i młodzież właściwej konstrukcji przyszłej książki.
Wykonanie makiety książki pozwoli przyszłym „wydawcom’ na realizację kolejnego etapu w tworzeniu książki.
Prace nad ilustracjami – linoryty – projektowanie, tworzenie, cięcie matryc, odbijanie pozwoli dzieciom i młodzieży na lepsze poznanie techniki plastycznej, za pomocą której będą mogły wyrazić swoje emocje. Ich linoryt ma stać się mówiącym obrazem.
Wykonanie składu komputerowego wierszy odbywa się przy współpracy pracowni komputerowej OK i ma na celu ułożenie wierszy we właściwej kolejności.
Powielanie na kserokopiarce wierszy pozwoli młodym twórcom i 'wydawcom’ na zapoznanie się z obsługą sprzętu biurowego.
Wklejanie własnoręcznie wykonanych linorytów do książki pozwoli dzieciom i młodzieży na wyrażenie swych uczuć estetycznych.
Prace introligatorskie, bez których powstanie książki jest niemożliwe wykonują uczestnicy spotkań pod nadzorem plastyka.
Wszystkie działania przewidziane podczas realizacji projektu to kolejne etapy prowadzące do powstania książki wydanej rękami dzieci i młodzieży. Ich praca ma być uwieńczona spotkaniem z władzami miasta i 'promocja’ książki, na którym zostaną zaprezentowane ich 'dzieła’.

Budżet projektu: 12 000 zł

Dotacja: 4 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Ośrodek Kultury w Sejnach

Miejscowość: Sejny

Ulica, nr domu i lokalu: 1-go Maja 17

Kod pocztowy i Poczta: 16-500 Sejny

Województwo: podlaskie

Powiat: sejneński

Adres strony internetowej: http://

Dziecięca Oficyna Wydawnicza

1 Maja 14, 16-500 Sejny, Polska

Więcej