Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

PEM w Lisewie Kościelnym - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym Nasza Szkoła, Lisewo Kościelne

Cel:

Uświadomienie negatywnych skutków życia wśród PEM i zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z urządzeń emitujących PEM . Nabycie i pogłębienie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną i krytycznego odbioru informacji. Zdobycie umiejętności prezentacji własnych obserwacji i przemyśleń przed społecznością lokalną.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z gimnazjum z Lisewa Kościelnego i okolicznych wsi i ze szkół średnich z uwzględnieniem rodzin niezamożnych i słabouczących się. Dojazd jest sponsorowany przez Wójta Gminy. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w zajęciach

Opis projektu:

Celem projektu jest uświadomienie negatywnych skutków życia wśród PEM i zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z urządzeń emitujących PEM. Nabycie i pogłębienie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną i krytycznego odbioru informacji. Zdobycie umiejętności prezentacji własnych obserwacji i przemyśleń. Pokazujemy uczniom, że każdy kto chce może pracować nad własnym rozwojem, gdzie eksperyment uzasadnia zjawiska fizyczne w najbliższym otoczeniu. Projekt przewiduje 12 spotkań, uczniowie badają i analizują oddziaływanie pól elektromagnetycznych na człowieka oraz poznają urządzenia wykorzystujące różnego rodzaju fale elektromagnetyczne i zasady bezpiecznego korzystania z tych urządzeń. Badają natężenie PEM różnych urządzeń życia codziennego: telefonu komórkowego, komputera, MP3, telewizora itp. Ukoronowaniem tych działań jest sporządzenie prezentacji multimedialnej i przygotowanie biuletynu, w którym znajdzie się analiza ankiety z wykresami, przedstawienie w arkuszu kalkulacyjnym wyników pomiaru. Przewidziany jest konkurs na najciekawszą okładkę biuletynu wykonaną w CorelDraw i dwie wycieczki na UMK-Festiwal Nauki i wyższą uczelnię techchniczną lub medyczną. Ostatnim etapem jest organizacja Kongresu Miłośników Nauk Ścisłych, a na nim debata z wykorzystaniem przygotowanych materiałów na temat: Używać czy nie? – prezentacja w PowerPoint i biuletyn.

Budżet projektu: 11 755,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lisewie Kościelnym Nasza Szkoła, Lisewo Kościelne

Miejscowość: Lisewo Kościelne

Ulica, nr domu i lokalu: Lisewo Kościelne

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: –

PEM w Lisewie Kościelnym

W367+J8 Lisewo Kościelne, Polska

Więcej