Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ciekawa matematyka - 2007

Realizowany przez:

I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach

Cel:

Przełamanie stereotypu matematyki jako trudnego zestawu niezrozumiałych przepisów, zwiększenie liczby uczniów naszej szkoły wybierających zdawanie matematyki na poziomie rozszerzonym i studia na kierunkach ścisłych. Zorganizowanie Szkolnego Koła Matematyków, które będzie kontynuować podjęte działania w przyszłości. Doposażenie szkolnej pracowni matematyki.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 15 – 18 lat ( I i II klasa LO) – mieszkańców gmin Łosice, Olszanka, Platerów, Sarnaki, Kornica i Huszlew oraz uczniów gimnazjum. Grupa młodzieży wyraziła chęć do rozwijania zdolności matematycznych, inni zaangażują się po zachęcie nauczycieli. Przy rekrutacji uczestników wyjazdów pierwszeństwo będą mieli uczniowie z rodzin o niskich dochodach.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest przełamywanie barier związanych z nauką matematyki i podejmowaniem studiów na uczelniach technicznych przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy projektu to uczniowie mieszkający w miasteczku Łosice (ok. 8 tys. mieszkańców) i okolicznych wsiach (60%). Projekt zawiera kompleksowe działania realizujące cel projektu: cykl zajęć prowadzonych ciekawymi metodami z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi (kalkulacje graficzne, programy komputerowe.), dotyczących interesujących zagadnień matematyki, wykraczających poza programy nauczania, konkurs matematyczny, wycieczki o tematyce związanej z naukami ścisłymi. Uczestnicy projektu rozwijają także umiejętności społeczne (praca w zespole, komunikacja), uczą się różnych sposobów prezentacji i wykorzystywania swoich osiągnięć, co pozwola im uwierzyć we własne możliwości.

Budżet projektu: 10 510,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach

Miejscowość: Łosice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 5

Kod pocztowy i Poczta: 08-200 Łosice

Województwo: mazowieckie

Powiat: łosicki

Adres strony internetowej: –

Ciekawa matematyka

Szkolna 12, 08-200 Łosice, Polska

Więcej