Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Może być inaczej - 2004

Realizowany przez:

Fundacja Pomocna Dłoń w Kostrzynie nad Odrą

Cel:

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej i rodzinnej poprzez kompensowanie braków i pobudzanie zainteresowań z zakresu informatyki i nauki języka niemieckiego.
Celami pośrednimi jest wypracowanie technik efektywnego współdziałania w grupie, prawidłowa socjalizacja.

Odbiorcy projektu:

Młodzież I i II kl. gimnazjum, dwie grupy po 12 osób

Opis projektu:

– zajęcia informatyczne dla 12 osobowej grupy gimnazjalistów, przeprowadzane w godzinach pozalekcyjnych w pracowni komputerowej Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą. Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu po 2 godziny dziennie, łącznie 48 godzin lekcyjnych.
Formy działań – praca indywidualna, praca z grupą, praca zespołowo-jednostkowa, zajęcia bezpośrednio przy komputerze (pracownia posiada 12 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu).
Metody pracy – oparta na słowie: wykład, pogadanka i oparta na praktycznej działalności: ćwiczenia indywidualne ,zajęcia praktyczne.
– zajęcia nauki języka niemieckiego dla 12 osobowej grupy gimnazjalistów, przeprowadzane będą w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Zajęcia odbywać się będą 2 x w tygodniu po 2 godziny dziennie, łącznie 48 dydaktycznych.
Formy działań- praca z grupą, praca indywidualna.
– jednodniowa wycieczka autokarowa na Międzynarodowe Targi Poznańskie – INFOSYSTEM 2005 w terminie pomiędzy 19 – 21.04.2005r.
Wycieczka zaplanowana jest dla wszystkich beneficjentów bezpośrednich i pośrednich projektu tj.39 osób ( 24 – uczestnicy zajęć informatycznych i językowych oraz 15 os.
grupa młodzieży z Niemiec)

Budżet projektu: 10 028 zł

Dotacja: 7 200 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Fundacja Pomocna Dłoń w Kostrzynie nad Odrą

Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą

Ulica, nr domu i lokalu: Niepodległości 17

Kod pocztowy i Poczta: 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Województwo: lubuskie

Powiat: gorzowski

Adres strony internetowej: http://

Może być inaczej

Niepodległości 1, 66-470 Kostrzyn nad Odrą, Polska

Więcej