Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Uczymy kowalstwa - 2004

Realizowany przez:

Szkoła Podstawowa w Sierakowie Sł.

Cel:

Celem projektu jest poprawienie szans młodzieży zamieszkującej peryferyjne wsie (Sierakowo Sławieńskie i okolice) poprzez ożywienie kuźni, jako miejsca pracy i spotkań i wstępne przygotowanie 12 młodych ludzi z Sierakowa i okolicznych wsi do zawodu kowala a jednocześnie do roli animatorów społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Sierakowa i okolic

Opis projektu:

Odnowiono niedawno, razem z młodzieżą, starą kuźnię. Kuźnia jest nie tylko warsztatem pracy ale także miejscem spotkań, zabaw i rozrywki dla mieszkańców wsi.
w ramach projektu kuźnia wznowi swoją działalność, jako miejsce pracy i spotkań dla młodzieży.
12 młodych ludzi z Sierakowa i okolicznych wsi przygotuje się do zawodu kowala a jednocześnie do prowadzenia gier i zabaw dla rówieśników.
Dzięki temu powstanie grupa młodzieży mająca szanse na ciekawą pracą łączącą kowalstwo i animację społeczną. Będą oni mogli zajmować się prowadzeniem zajęć dla młodzieży z okolicy a także dla dzieci i młodzieży przybywającej do tworzonej w Sierakowie wioski hobbitów. Takie podejście do kuźni i kowalstwa pokaże młodzieży ze wsi, że coś, co jeszcze niedawno nadawało się do rozbiórki może stać się ciekawym miejscem dającym twórczą pracę i okazję do pożytecznego spędzania czasu.

Budżet projektu: 16 080 zł

Dotacja: 8 000 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Szkoła Podstawowa w Sierakowie Sł.

Miejscowość: Sierakowo Sł.

Ulica, nr domu i lokalu: Sierakowo Sł.

Kod pocztowy i Poczta: 76-142 Sianów

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: http://

Uczymy kowalstwa

Sierakowo Sławieńskie 18, 76-004, Polska

Więcej