Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przy kominku u babuni - 2004

Realizowany przez:

Gimnazjum w Mieszkowicach

Cel:

Zaktywizowanie młodzieży pochodzącej z terenów popegeerowskich, dojeżdżających do gimnazjum i nie znajdujących dal siebie oferty wśród szkolnych zajęć pozalekcyjnych.

Odbiorcy projektu:

20 uczniów gimnazjum

Opis projektu:

Zadaniem młodzieży będzie zebranie ciekawych przepisów kulinarnych różnych regionów Polski (taki charakter ma bowiem środowisko gminy Mieszkowie, w której osiedlili się po wojnie repatrianci z Kresów Wschodnich, mieszkańcy Polski Centralnej i Wielkopolski).
W oparciu o zebrany materiał uczniowie opracują Książkę kucharską babuni, włączając do niej opisy tradycji towarzyszących zwłaszcza potrawom świątecznym.
Młodzież będzie samodzielnie opracowywać komputerowo powyższą publikację. Odbędą się warsztaty kulinarne zorganizowanych we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich. Obejmą one także aranżację stołów, dekorację potraw i okolicznościowe florystyczne.
Tego typu działania pozwolą włączyć do projektu dzieci dojeżdżające do szkoły, a zamieszkujące wsie popegeerowskie o dużym wskaźniku bezrobocia. Dadzą możliwość obycia się z technologią cyfrową i komputerową, a przy okazji stworzą szansę wyrobienia wrażliwości estetycznej.

Budżet projektu: 8 000 zł

Dotacja: 7 900 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Gimnazjum w Mieszkowicach

Miejscowość: Mieszkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Techników 4

Kod pocztowy i Poczta: 74-505 Mieszkowice

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: gryfiński

Adres strony internetowej: http://www.gimbusek.republika.pl/

Przy kominku u babuni

Techników 4, 74-505 Mieszkowice, Polska

Więcej