Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z ekonomią za pan brat - 2004

Realizowany przez:

Zespół Szkół w Dębicy Kaszubskiej

Cel:

Promowanie w wiejskim środowisku szkolnym postaw przedsiębiorczych i nawyków ekonomicznego myślenia, a poprzez to wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej (pochodzącej z terenów popegeerowskich) z ich rówieśnikami z miasta.

Odbiorcy projektu:

383 uczniów

Opis projektu:

W gimnazjum zostanie utworzone Centrum Informacji Ekonomicznej, które wspólnie z pozostałymi uczestnikami projektu przeprowadzi akcję informacyjną dotyczącą poznawania i rozumienia podstawowych pojęć, kategorii i procesów ekonomicznych właściwych gospodarce rynkowej, ze szczególnym uwzględnieniem e-gospodarki i matematyki (część praktyczna) oraz przeprowadzi cotygodniowy konkurs wiedzy ekonomicznej dla uczestników projektu (380 uczniów). Co tydzień zostanie ogłoszona przez szkolny radiowęzeł i wywieszona na tablicy ogłoszeń informacja z zadaniami. Następnie spośród prawidłowo rozwiązanych kuponów rozlosowane będą nagrody, co dodatkowo będzie mobilizowało uczestników do zdobywania wiedzy i umiejętności (czyli wyrównywania szans). Uczestnicy projektu samodzielnie przygotują zestawy pytań i zadań dla swoich rówieśników z 9 gimnazjów powiatu słupskiego, które będą drukowane w „Głosie Pomorza

Budżet projektu: 11 648 zł

Dotacja: 7 900 zł

Rocznik: 2004

Nitka: Małe Granty Regionalne

Zespół Szkół w Dębicy Kaszubskiej

Miejscowość: Dębnica Kaszubska

Ulica, nr domu i lokalu: Jana III Sobieskiego 3

Kod pocztowy i Poczta: 76-248 Dębnica Kaszubska

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: http://

Z ekonomią za pan brat

Kościelna 5, 76-248 Dębnica Kaszubska, Polska

Więcej