Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dęby – strażnicy szkoły i inne ciekawe historie - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Łęgu Przedmiejskim

Cel:

Celem projektu jest zdobycie przez młodzież w toku pracy grupowej, nowych umiejętności, tj. wykonanie i obróbka materiału fotograficznego, przygotowanie wystawy fotograficznej, redagowanie artykułu prasowego, przeprowadzanie wywiadów z mieszkańcami wsi, zebranie materiału do opracowania i wydania folderu, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu jest młodzież w wielu 13-15 lat, zamieszkująca trzy wsie. Rekrutacji dokonuje grupa absolwentów SP w Nasiadkach, która wspólnie pracowała w kole ekologicznym 'Koniczynka’. Udział biorą wszyscy chętni, którzy odpowiedzą na zaproszenie umieszczone na plakatach. Spotkania odbywają się szkołach w Nasiadkach i Łęgu Przedmiejskim. Dojazdy busem szkolnym.

Opis projektu:

Celem projektu jest zdobycie przez uczniów nowych umiejętności, pomocnych przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i kierunku kształcenia. Beneficjenci projektu to młodzież w wielu 13-15 lat, zamieszkująca wsie: Łęg Przedmiejski, Nasiadki, Szafarczyska, która nie ma możliwości rozwijania zainteresowań poza szkołą. Trzy grupy zadaniowe; dziennikarsko-prasowa i radiowa oraz fotograficzna pracują nad zbadaniem przeszłości dębów, niemych strażników szkoły w Nasiadkach oraz dębów we wsi Łęg Przedmiejski. Aby uzyskać zaplanowane efekty, młodzież bierze udział w warsztatach prowadzonych przez fotografa, dziennikarza prasowego i radiowego. Wyposażeni w umiejętności i wiedzę fachową przeprowadzają wywiady z najstarszymi mieszkańcami wsi, piszą artykuły prasowe, przygotowują relacje do audycji radiowych, wykonują fotografie. Codziennego wsparcia udzielają im nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nasiadkach i Publicznego Gimnazjum w Łęgu Przedmiejskim. Powstaje folder 'Dęby-strażnicy szkoły i inne opowieści’, wystawa fotograficzna pod tym samym tytułem, artykuł prasowy i audycja radiowa. Projekt jest realizowany w toku pracy grupowej z podziałem na zadania, spotkania z fachowcami mają formę warsztatów. Kontynuacją projektu będzie badanie innych ciekawych historii obiektów, znajdujących się na terenie gminy Lelis, o których krążą podania i opowieści.

Budżet projektu: 12 800,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Łęgu Przedmiejskim

Miejscowość: Łęg Przedmiejski

Ulica, nr domu i lokalu: Łęg Przedmiejski 80

Kod pocztowy i Poczta: 07-402 Lelis

Województwo: mazowieckie

Powiat: ostrołęcki

Adres strony internetowej: –

Dęby – strażnicy szkoły i inne ciekawe historie

Łęg Przedmiejski 94, 07-402, Polska

Więcej