Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wykorzystać Słońce - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspólnota Narzym w Narzymiu

Cel:

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania energii m.in. w szkole, gospodarstwie domowym oraz wskazanie drogi jej pozyskiwania w sposób alternatywny. Projekt uczy również budowy i zasad działania baterii słonecznej, umożliwia zagospodarowanie czasu wolnego uczniów.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu są uczniowie w wieku 14-16 lat z miejscowości wiejskich. Uczniowie sami zgłaszają chęć udziału w zajęciach, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami. Udział w zajęciach biorą również uczniowie dojeżdżający do szkoły, dowożeni przez rodziców.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na potencjał energetyczny jaki daje słońce oraz możliwość jego wykorzystania jako źródła energii. Uczniowie gimnazjum biorący udział w projekcie pracują metodą projektu rozwijając zdolności i umiejętności nauk ścisłych i przyrodniczych, doskonalą wykorzystywanie technik informacyjnych. Projekt poprzez pracę w grupie kształtuje aktywne postawy młodzieży, a także podnosi ich umiejętności społeczne. Na początku projektu uczniowie wykonują prace badawcze polegające na oszacowaniu kosztów poboru energii w sposób tradycyjny. Uczniowie pogłębiają wiedzę z zakresu budowy układu słonecznego m.in. poprzez wyjazd do planetarium. Zapoznają się z budową i zasadami działania baterii słonecznej. Korzystając z technik informacyjnych pozyskują informację o wykorzystaniu baterii słonecznych na terenie kraju. Wykonują model makiety szkoły, na której będzie zainstalowany obwód zasilany baterią słoneczną. Uczestnicy projektu dokonują analiz i porównań kosztów związanych z montażem baterii. Gimnazjaliści redagują także ekogazetkę skierowaną do społeczności lokalnej.

Budżet projektu: 8 078,00 zł

Dotacja: 6 300,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspólnota Narzym w Narzymiu

Miejscowość: Narzym

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 14

Kod pocztowy i Poczta: 13-240 Iłowo – Osada

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: działdowski

Adres strony internetowej: –

Wykorzystać Słońce

Kościelna 12, 13-240 Narzym, Polska

Więcej