Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O młodych dla młodych - 2010

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Cel:

Celem będzie stworzenie płaszczyzny do wspólnego przyjrzenia się bolączkom młodych oraz wypracowanie planu działania, ukierunkowanego na potrzeby lokalnej młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami będą osoby bezpośrednio zainteresowane rozwojem dzieci i młodzieży oraz pracujące zawodowo na rzecz tejże grupy. Planujemy zaprosić do 45 osób z różnych środowisk, począwszy od władz gminy, sołtysów, przewodniczącej Komisji Oświaty i starosty powiatu, poprzez przedstawiciela Urzędu Pracy i GOPS w Kłodawie, dyrektorów szkół, ośrodka kultury, Warsztatów Terapii Zajęciowej, instruktorki świetlic wiejskich, przedstawicieli OSP, prezesów klubów sportowych, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, polonistów i bibliotekarzy, przedstawicieli Stowarzyszenia 'Pro Nature’, osób z pasją (przewodniczącego klubu wędkarzy, biegaczy długodystansowych, morsa).

Opis projektu:

Projekt polega na przeprowadzeniu jednodniowego forum lokalnego Programu 'Równać Szanse’ w Kłodawie. Planowanym efektem forum będzie konsolidacja uczestników, dzięki której zawiążą się potencjalne partnerstwa i scementują istniejące. Poza tym, zostanie przedstawiona relacja na stronie www biblioteki, portalu Urzędu Gminy oraz w 'Kłodawskich Wieściach’. Planuje się stworzenie 'Forum na Forum’, tzn. na stronie www. biblioteki zostanie utworzona zakładka z forum internetowym, które zainicjuje dyskusję uczestników i mieszkańców gminy na temat powodzenia przedsięwzięcia oraz jego efektów. Docelowo forum internetowe może stać się miejscem wymiany pomysłów na sposoby zaangażowania nastolatków w działania, przekładające się na skuteczny start w dorosłość i mobilizujące młodzież do uczestnictwa w życiu lokalnym.

Budżet projektu: 6 600 zł zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Fora Lokalne

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Miejscowość: Kłodawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Gorzowska 22

Kod pocztowy i Poczta: 66-415 Kłodawa

Województwo: lubuskie

Powiat: gorzowski

Adres strony internetowej:

O młodych dla młodych

Gorzowska 11, 66-415 Kłodawa, Polska

Więcej