Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z techniką w przeszłość- Fotokomiks historyczny - 2010

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Przeszkolenie przedstawicieli organizacji w zakresie metodyki pracy nad FOTOKOMIKSEM HISTORYCZNYM poprzez zorganizowanie dwóch 15 h warsztatów, stworzenie przystępnej metodologii pracy w projekcie dotyczącym fotokomiksu w nowym miejscach jego realizacji oraz zaangażowanie jak największej ilości organizacji pracujących z młodzieżą do podjęcia próby replikacji projektu w swoich środowiskach.

Odbiorcy projektu:

40 przedstawicieli 20 organizacji, organizacji i instytucji, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie.

Opis projektu:

Celem projektu jest przekazanie wiedzy i umiejętności przedstawicielom różnych organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą w zakresie tworzenia fotokomiksu. Jest to model wypracowany przez nasze Towarzystwo, który uważamy za najbardziej aktywizujący i najciekawszy do replikacji w innych środowiskach. Zgodnie z wytycznymi zamierzamy przeszkolić przedstawicieli 20 organizacji i spośród nich w drodze konkursu wyłonić 3 organizacje, w których zostaną replikowane projekty pod naszą kuratelą. Rozpoczniemy od stworzenia z naszą młodzieżą wzorcowego fotokomiksu historycznego, który wykorzystamy potem w akcji reklamowej. Ta akcja połączona będzie z akcją informacyjną o projekcie w różnych jednostkach (planujemy poinformowanie 100 organizacji itp). Następnie członkowie UTH stworzą model pracy nad fotokomiksem czego efektem będzie publikacja pomocna w póżniejszych warsztatach (swoisty samouczek). Na jego bazie wszyscy przeszkoleni członkowie organizacji nawet w przypadku nie otrzymania dotacji (2000zł) będą mogli śmiało replikować ten model. Dalej przeprowadzimy dwa 15 h szkolenia dla organizacji i instytucji, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie. W dalszej kolejeności będziemy służyli pomocą 3 wybranym organizacjom, które będą chciały replikować nasz pomysł (droga konkursu).

Dotacja zostanie przeznaczona głównie na:
– organizację warsztatów
– sfinannsowanie 3 projektów replikacyjnych
– druk fotokomiksu modelowego
– druk samouczka do tworzenia fotokomiksu
– zakup aparatu fotograficznego i oprogramowania ( Corel Draw)
– opłacenie instruktora grafika komputerowego

Budżet projektu: 37 500 zł zł

Dotacja: 28 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Z techniką w przeszłość- Fotokomiks historyczny

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej