Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Noc Świętojańska w Koźle - 2010

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Cel:

Doskonalenie przez młodzież umiejętności poznania regionu poprzez odszukanie dawnych tradycji lokalnych, wróżb, obrzędów. Młodzież nabędzie umiejętności artystyczne w celu zorganizowania przedstawienia obchodów Nocy Świętojańskiej, co przyczyni się do promocji regionu.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z Kozła i okolic, w wieku od 13 do 19 lat. Informacje o projekcie znajdą w bibliotece, szkole, na stronie internetowej bibliotek: www.biblioteki.gminakolno.pl. W celu rekrutacji uczestników powołana zostanie komisja składająca się z instruktora Domu Kultury, bibliotekarza i nauczyciela. Komisja wybierze 20 uczestników.

Opis projektu:

Zdobycie umiejętności artystycznych: taniec, śpiew, użycie mowy prasłowiańskiej, podtrzymanie obrzędów i tradycji ludowych. Poprzez nawiązanie kontaktu ze starszym pokoleniem, z wykorzystaniem internetu i zasobów biblioteki, młodzież dowie się o dawnych tradycjach Nocy Świętojańskiej i wróżbach. Realizacja projektu pozwoli nabyć umiejętności pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji oraz odpowiedzialności. Uczestnikami projektu będzie młodzież z terenów wiejskich w wieku od 13 do 19 lat, grupa licząca 20 osób. Dzięki projektowi młodzież przygotowując przedstawienie nauczy się środków wyrazu artystycznego. Efektem ich pracy będą obchody Nocy Świętojanskiej. Dodatkowymi elementami będzie Jarmark Świętojański przygotowany przez KGW oraz pokazy sztucznych ogni prezentowanych przez OSP. Ponadto młodzież zdobędzie umiejętności rękodzielnicze, w tym wyplatanie wianków świętojańskich, wykonywanie biżuterii oraz nauczy się wróżbiarstwa. Poprzez udział w projekcie uczestnicy rozwiną umiejętności pracy w grupie, nauczą się jak pożytecznie spędzać wolny czas, jak rozwinąć swoje zainteresowania oraz nabędą umiejętność współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Budżet projektu: 16 700 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Miejscowość: Czerwone

Ulica, nr domu i lokalu: Czerwone 57

Kod pocztowy i Poczta: 18-500 Kolno

Województwo: podlaskie

Powiat: kolneński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteki.gminakolno.pl

Noc Świętojańska w Koźle

CVG8+X6 Czerwone, Polska

Więcej