Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

O mnie przestrzennie - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży z terenów wiejskich rozwijania artystycznych pasji oraz stworzenie warunków do swobodnej artystycznej wypowiedzi (czyli kreowania rzeczywistości) oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami są gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Augustowie. Jest to młodzież z terenów wiejskich. Specyfiką nauki w tej szkole są stałe godziny przyjazdu i odjazdu do domu. Młodzież ta wraca po szkole do domu, nie ma dodatkowych zajęć ani możliwości rozwijania swoich pasji. Mieszkają w rozproszeniu, bo z jednej wsi dojeżdża do szkoły 1-2 dzieci. Są to młodzi ludzie ograniczeni specyfiką środowiska i brakiem możliwości zmiany swojej sytuacji.

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży z terenów wiejskich rozwijania artystycznych pasji, stworzenie warunków do swobodnej artystycznej wypowiedzi i wzmocnienia poczucia wartości. Realizację celów zapewni projekt, którego motywem przewodnim jest świat 3D powiązany ze sztuką, jako formą wypowiedzi. Hasło samo w sobie jest chwytliwe i budzi zainteresowanie młodzieży. Projekt będzie realizowała młodzież wybrana w szkolnym castingu. Podczas spotkania z ekspertami (psycholog, fotograf, instruktor artystyczny) chętni do udziału w projekcie postarają się przekonać jury, że są kreatywni i mają coś do przekazania. Casting wyłoni 15 młodych, którzy zaangażują się w projekt. Sztuka to umiejętność wypowiedzi, stąd warsztaty z psychologiem na temat komunikacji. Inne działania to warsztaty origami 3D, rozwijające wyobraźnię i przestrzenne myślenie oraz warsztaty artystycznej fotografii trójwymiarowej. Dopełnieniem będzie wyjazd na film 3D. Zwieńczeniem działań będzie wernisaż wystawy 3D 'Młodzi o młodych”, podczas, którego w specjalnych okularach będzie można przenieść się w przestrzeń wykreowaną przez młodych artystów. Młodzież w sposób nowatorski i oryginalny zaprezentuje swoich kolegów – młodych ludzi z pasją. Liczymy na to, że dzięki projektowi młodzież stanie się bardziej otwarta, nauczy się wykazywać inicjatywę i dążyć do swoich celów. Chcemy, żeby młodzież ze wsi uwierzyła w siebie, dostrzegła swój potencjał. Istotna jest też nauka relacji społecznych poprzez wspólne działania, cele i ich realizację.

Budżet projektu: 7 720 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Miejscowość: Widowo

Ulica, nr domu i lokalu: Widowo 190

Kod pocztowy i Poczta: 17-100 Bielsk Podlaski

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: http://fundusz-lokalny.pl

O mnie przestrzennie

Widowo 52, 17-100, Polska

Więcej