Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dawniej i dziś w Pluskowęsach - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności nawiązywania współpracy z innymi instytucjami w czasie tworzenia publikacji, zbierania i opracowywania materiałów historycznych, docierania do archiwów i ciekawych osób, zebrania danych w postaci książki i wydanie jej, a także zaangażowanie młodzieży do pracy nad wspólnym przygotowywaniem uroczystości 700-lecia parafii.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu zostali wytypowani na podstawie ankiety rekrutacyjnej. O możliwości uczestnictwa w projekcie zostali powiadomieni poprzez rozwieszenie ogłoszeń w sklepach spożywczych w miejscowościach, w gablotach informacyjnych oraz przez odczytanie na mszach przez księdza.

Opis projektu:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności nawiązywania współpracy z innymi instytucjami w czasie tworzenia publikacji, zbierania i opracowywania materiałów historycznych, docierania do archiwów i ciekawych osób, zebrania danych w postaci książki i wydanie jej, a także zaangażowanie młodzieży do pracy nad wspólnym przygotowywaniem uroczystości 700-lecia parafii. Odbiorcami projektu będzie młodzież z parafii Pluskowęsy w wieku 13-19 lat, 14 osób. Są to uczniowie zainteresowani poszerzaniem swoich umiejętności, pragnący uświetnić obchody wiejskiej uroczystości i czynnie włączyć się w jej organizację. Ich energia może znaleźć ujście w tworzeniu publikacji. Zadania w projekcie będą polegały na zebraniu informacji o Pluskowęsach, zarówno historycznych jak i współczesnych. Prowadzone będą badania dokumentów, przeprowadzanie wywiadów, szukanie informacji z różnych źródeł, pisanie reportaży, redagowanie treści i ich formatowanie w edytorze tekstu. Projekt wzbogacony będzie wyjazdem do lokalnej gazety CGD, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z pracą w redakcji, zasadami opracowywania tekstów. Dzięki tym działaniom młodzież nauczy się pozyskiwania informacji o miejscu zamieszkania, a także współpracy z innymi instytucjami i lokalnymi władzami. Ważne jest także rozwijanie u uczestników aktywności, samodzielności, planowania pracy, systematyczności i kreatywności. Dzięki realizacji własnych pomysłów młodzież stanie się pewniejsza siebie, wypracuje nowe kontakty z instytucjami, zrealizuje coś do dziś nieosiągalnego – wyda własną książkę o miejscowości, w której mieszka.

Budżet projektu: 8 590 zł zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach

Miejscowość: Pluskowęsy

Ulica, nr domu i lokalu: Pluskowęsy 77

Kod pocztowy i Poczta: 87-410 Kowalewo Pomorskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: golubsko-dobrzyński

Adres strony internetowej: –

Dawniej i dziś w Pluskowęsach

Pluskowęsy 75, 87-410, Polska

Więcej