Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi Artyści – na wsi - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś BArWa w Rafałówce

Cel:

Celem projektu jest uświadomienie uczestnikom ich możliwości, sposobów rozwoju osobistego i wzmocnienie poczucia własnej wartości. Młodzież wybierze interesujące ją zajęcia, zdobędzie różne artystyczne i praktyczne umiejętności, ciekawie zagospodaruje wolny czas, nauczy się samodzielności i współpracy w grupie, nawiązywania ciekawych i korzystnych relacji w środowisku. Rozbudzi to aktywne postawy przeciwstawiania się zjawiskom patologicznym i przygotuje do planowania własnej drogi życiowej.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym (13-19lat), zamieszkała we wsi Dobrzyniówka, oraz pobliskich: Folwarki Małe, Rafałowka i Michałowo. Rekrutacja odbędzie się poprzez spotkania i rozmowy z koordynatorem projektu, rozwieszanie ogłoszeń i plakatów informacyjnych, spotkania w szkołach, domach kultury oraz informacje na stronach internetowych gminy, Starostwa i Urzędu Marszałkowskiego.

Opis projektu:

Wieś Dobrzyniówka w gminie Zabłudów to wieś typowo popegeerowska zamieszkiwana przez 750 mieszkańców, w tym 130 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – pochodzącej w większości z rodzin ubogich i patologicznych. W zaistniałej sytuacji rodzice nie potrafią przekazać dzieciom pozytywnych wzorców życiowych. Głównym zadaniem projektu jest stworzenie szans młodzieży na lepszy start życiowy oraz umożliwienie rozwoju osobistego, zdolności i rozpoznania celów życiowych. Podczas trwania projektu chcemy zaktywizować naszą młodzież, uczyć kreatywności i samodzielności – poprzez ciekawe warsztaty i zajęcia, które poprowadzi wykwalifikowana kadra. Zachęcimy ich także do nawiązywania kontaktów partnerskich z organizacjami i młodzieżą w sąsiednich gminach /Zawady, Michałowo/ oraz włączania się w festyny organizowane przez Stowarzyszenie – promujące nasz region. W tym celu młodzież nawiąże współpracę ze środowiskiem lokalnym, Urzędem Miejskim w Zabłudowie, Gminnym w Zawadach, domami kultury oraz samodzielnie przygotuje imprezy integracyjne związane z projektem. Wierzymy, że działania te zmobilizują naszą młodzież do działania w przyszłości dla swego środowiska. W związku z realizacją niniejszego projektu młodzi będą mogli rozpoznać swoje zdolności i talenty artystyczne, uczestniczyć w ciekawych, rozwojowych warsztatach, zdobywać nowe doświadczenia , organizować samodzielnie ciekawe spotkania i imprezy.
Dotacja zostanie przeznaczona na zajęcia artystyczne /taneczne teatralne i żonglersko-cyrkowe/, rozwoju osobistego i kulinarne oraz zakup materiałów i strojów dla zespołów.

Budżet projektu: 9 640 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś BArWa w Rafałówce

Miejscowość: Rafałówka

Ulica, nr domu i lokalu: Rafałówka 63

Kod pocztowy i Poczta: 16-060 Zabłudów

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: –

Młodzi Artyści – na wsi

Unnamed Road, 16-060 Rafałówka, Polska

Więcej