Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kochamy naszą wieś - 2010

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie

Cel:

Umożliwienie młodzieży udziału w życiu społecznym wsi. Stworzenie możliwości twórczego działania. Wymiana doświadczeń między mieszkańcami. Pokazanie najskuteczniejszych sposobów promocji Blichowa. Aktywne rozwijanie działalności filii biblioteki, atrakcyjne sposoby jej funkcjonowania. Młodzież postawiła sobie za cel upamiętnienie historii i tradycji ludowej regionu Blichowa.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu to piętnastoosobowa grupa młodzieży (10 dziewcząt i 5 chłopców), skupiona w Kole Artystycznym 'Leonardo’, działającym w miejscowości Blichowo. Wiek uczestników waha się między 13 a 18 lat. Uczestnicy projektu to młodzież z gimnazjum w Blichowie, a także jego absolwenci uczący się w liceach w Płocku. Wszyscy uczestnicy są mieszkańcami Blichowa.

Opis projektu:

Problemem dotykającym młodzież Blichowa jest brak inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wyrównywaniu szans. Na terenie Blichowa nie ma żadnych ośrodków kultury, kawiarni, sali sportowej. Życie kulturalne miejscowości skupia się przy szkole i bibliotece. Młodzież nie ma możliwości rozwoju swoich pasji. Młodzież jest zainteresowana rozwijaniem własnych umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji z zakresu sztuki. Wielu młodych mieszkańców, zadeklarowało i podjęło stosowne działania aby uczestniczyć w zajęciach doskonalących ich zdolności w kierunkach sztuki, połączonych z możliwością poznania sztuki ludowej, historii swojego regionu. Projekt młodzieżowy ma na celu ochronę oraz kultywowanie tradycji ludowej, dziedzictwa etnograficznego, zapoznanie się z historią regionu. Umożliwienie rozwoju twórczego oraz pobudzenie inspiracji artystycznych wśród młodzieży. Wyrównywanie ich umiejętności plastycznych i wiedzy o swoim środowisku. Promowanie potencjału twórczego młodzieży. Odkrywanie i rozwijanie młodych talentów. Poszerzanie wiedzy na temat własnej miejscowości. Zagospodarowanie czasu wolnego, połączone z rozwojem własnych zainteresowań, wiedzy i uzdolnień. Zajęcia będą prowadzone przez artystów ludowych, plastyków, pracowników biblioteki. Będą odbywać się cyklicznie raz w tygodniu, a także w niektóre soboty i podczas ferii zimowych. Przewidziany jest także plener malarski i wyjazd do Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Budżet projektu: 10 350 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie

Miejscowość: Bulkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 5

Kod pocztowy i Poczta: 09-454 Bulkowo

Województwo: mazowieckie

Powiat: płocki

Adres strony internetowej: http://www.bulkowo.pl

Kochamy naszą wieś

Bulkowo 14, 09-454, Polska

Więcej