Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zabiele w sieci – zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi - 2007

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Cel:

Opracowanie i zarchiwizowanie na portalu internetowym zasobów kulturowych wsi Zabiele. Przygotowanie do korzystania z zasobów internetowych młodzieży wiejskiej korzystającej z biblioteki.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z Zabiela i okolic w wieku od 13 do 19 lat Informacje o projekcie w bibliotece, w szkole, na tablicy ogłoszeń.W celu rekrutacji uczestników powołana zostanie komisja składająca się z informatyka, bibliotekarza i nauczyciela gimnazjum. Komisja wybiera 12 uczestników. Uczestnicy z okolic dojadą na własny koszt.

Opis projektu:

Wraz z najstarszym pokoleniem odchodzi w niepamięć bogata tradycja i historia życia naszych przodków. Aby zachować ten dawny świat w pamięci, przy wykorzystaniu zdobyczy techniki i nowoczesnej technologi, zakładamy stronę internetową naszej miejscowości i tworzymy na niej katalog dorobku kulturowego. Uczestnikami programu będzie młodzież z terenów wiejskich w wieku od 13 do 19 lat, grupa licząca 12 osób. Zadaniem młodzieży jest dotarcie do informacji na temat historii Zabiela z wykorzystaniem biblioteki publicznej, internetu, wiedzy mieszkańców wsi. Dzięki projektowi młodzież uczy się jak założyć stronę internetową, jak pożytecznie spędzić wolny czas oraz jak rozwijać swoje zainteresowania. Młodzież zdobywa wiedzę na temat najważniejszych symboli dziedzictwa kulturowego wsi Zabiele i najbliższych okolic.

Budżet projektu: 14 380,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Miejscowość: Czerwone

Ulica, nr domu i lokalu: Czerwone 57

Kod pocztowy i Poczta: 18-500 Kolno

Województwo: podlaskie

Powiat: kolneński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteki.gminakolno.pl

Zabiele w sieci – zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi

CVG8+X6 Czerwone, Polska

Więcej