Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pamięć o przodkach powinniśmy, czy chcemy - 2010

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi

Cel:

Zainteresowanie uczestników projektu historią własnej rodziny i poszerzenie ich wiedzy na jej temat, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, nabycie umiejętności nawiązywania relacji z ludźmi starszymi, inicjowanie różnych form aktywności nastawionych na indywidualny rozwój i realizowanie swoich zainteresowań, a także popularyzacja badań genealogicznych. Ponadto odkrycie wpływu jednostki na losy całej społeczności i historii miasta.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu będzie młodzież z tucholskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13-19 lat, mieszkająca w Tucholi. Rekrutacja uczestników: informacje wysłane do szkół oraz indywidualny kontakt z młodzieżą i nauczycielami, miejscowe media.

Opis projektu:

Zainteresowanie uczestników projektu historią własnej rodziny i poszerzenie wiedzy na jej temat, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, nabycie umiejętności nawiązywania relacji z ludźmi starszymi, inicjowanie różnych form aktywności nastawionych na indywidualny rozwój i realizowanie swoich zainteresowań, popularyzacja badań genealogicznych. Beneficjentami projektu będzie młodzież tucholskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13-19 lat mieszkająca w Tucholi. Projekt polega na opracowaniu przez uczestników drzewa genealogicznego i biogramu rodziny oraz wydaniu publikacji. Młodzież będzie docierać do różnorodnych materiałów, dokumentów, zdjęć, które umożliwią odtworzenie historii rodu. Nastąpi nawiązanie kontaktów z Urzędem Gminy, miejscowymi parafiami – lokalne archiwa. Zmiana postaw uczestników, aktywizacja i integracja społeczna, wytworzenie więzi emocjonalnej z rodziną, nabycie umiejętności komunikowania się. Projekt wspiera takie dziedziny wiedzy jak historia, genealogia.

Budżet projektu: 9 616 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi

Miejscowość: Tuchola

Ulica, nr domu i lokalu: Pocztowa 7 B

Kod pocztowy i Poczta: 89-500 Tuchola

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: tucholski

Adres strony internetowej: http://www.mbp.tuchola.pl

Pamięć o przodkach powinniśmy, czy chcemy

Saganowskiego 2, 89-500 Tuchola, Polska

Więcej