Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szlak Ernsta Wiecherta - 2010

Realizowany przez:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta w Pieckach

Cel:

Powołanie i prowadzenie grupy młodzieży zajmującej się miejscami pamięci Ernsta Wiecherta.; digitalizacja zdjęć i artykułów na temat E.W. ze zbiorów prywatnych; stworzenie archiwum wywiadów video z osobami dotychczas zaangażowanymi w zachowanie pamięci o E.W.; utworzenie młodzieżowej grupy teatralnej prezentującej wybrane dzieła artysty, włączenie przedstawień do archiwum video.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Gimnazjum w Pieckach oraz szkół średnich miejskich, ale mieszkająca w Pieckach i okolicach. Wiek 13-19 lat. Rekrutacja poprzez szkołę oraz kontakty osobiste nauczycieli z absolwentami gimnazjum.

Opis projektu:

Celem projektu jest utworzenie Szlaku Ernsta Wiecherta – zabezpieczenie i regularne dbanie o miejsca pamięci Ernsta Wiecherta, wykonanie ksero-odlewu z pomnika Mety Wiechert, uzupełnienie braków na niektórych grobach rodziny E.W.; digitalizacja zdjęć i artykułów n.t. E.W. ze zbiorów prywatnych; stworzenie archiwum wywiadów video z osobami dotychczas zaangażowanymi w zachowanie pamięci o E.W.; utworzenie młodzieżowej grupy teatralnej prezentującej wybrane dzieła E.W., włączenie przedstawień do archiwum video; utworzenie własnej strony internetowej stowarzyszenia. Uczestnikami projektu będą dwie grupy młodzieżowe: teatralna i informatyczna działające pod kierunkiem instruktorów specjalistów. Zaplanowane działania obejmują zajęcia teatralne oraz prace nad digitalizacją i przeprowadzenie wywiadów oraz porządkowanie miejsc pamięci; przygotowanie folderów i mapek; udokumentowanie działań na video.

Budżet projektu: 13 800 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Ernsta Wiecherta w Pieckach

Miejscowość: Piecki

Ulica, nr domu i lokalu: Zwycięstwa 6

Kod pocztowy i Poczta: 11-710 Piecki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: mrągowski

Adres strony internetowej: –

Szlak Ernsta Wiecherta

Zwycięstwa 50, 11-710 Piecki, Polska

Więcej