Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasza sprawa - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przestrzeń w Węgrowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz podmiotowości w podejmowanych tematach u 15-osobowej grupy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Węgrowa. Pośrednio cel ten zostanie osiągnięty również wśród około 360 widzo-aktorów spektakli z okolicznych szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zwiększą swoje umiejętności interpersonalne oraz zwiększy się ich kapitał społeczny.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Węgrowa. Rekrutacja będzie odbywała się na terenie szkół, bezpośrednio wśród uczennic i uczniów oraz za pośrednictwem szkolnych pedagogów i nauczycieli. W szkołach tych uczy się również młodzież mieszkająca poza Węgrowem. Czas prób teatru będzie tak dobrany, aby nie ograniczać udziału osób dojeżdżających. Na spektakle Teatru Forum w innych szkołach młodzież pojedzie wynajętymi autokarami.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie podmiotowości uczestniczenia w kulturze oraz zwiększenie umiejętności interpersonalnych wśród młodzieży oraz zwiększenie ich poczucia pewności siebie. Podjecie tematyki społecznej jest próbą zmniejszenia szkodliwości występujących na tym terenie problemów społecznych. Odbiorcy to uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Węgrowa, którzy mieszkają w Węgrowie i okolicznych wsiach. Zaplanowaliśmy przygotowanie i wystawienie spektaklu Teatru Forum (TF), jest to metoda pracy z grupą z pogranicza teatru i edukacji dla życia. Uczestnicy sami wybierają temat przedstawienia, ściśle powiązany z ich problemami oraz nierównościami. TF to teatr problemu. Główny bohater znajduje się w opresji. Podstawowym elementem i tym, co odróżnia go od tradycyjnego teatru, jest zezwolenie widowni na wejście na scenę. Dlatego w TF mówimy o widzo-aktorach, którzy wcielając się w role głównego bohatera proponują rozwiązanie problemu. Dzięki aktywnemu uczestnictwu następuje klaryfikacja własnych sytuacji problemowych i swojej w nich roli oraz konsekwencji podejmowanych lub zaniechanych działań. Dodatkowe działania to warsztaty interpersonalne i społeczne i wyjazd do teatru w Warszawie, gdzie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z jego pracą od kulis. Wyreżyserowany spektakl będzie mógł być wielokrotnie wystawiany. Bezpośredni i pośredni odbiorcy nabędą umiejętności interpersonalne.

Budżet projektu: 10 035 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przestrzeń w Węgrowie

Miejscowość: Węgrów

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 6

Kod pocztowy i Poczta: 07-100 Węgrów

Województwo: mazowieckie

Powiat: węgrowski

Adres strony internetowej: –

Nasza sprawa

Przemysłowa 4, 07-100 Węgrów, Polska

Więcej