Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na barkach olbrzymów - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki, Zielonka

Cel:

Utworzenie stałej, ok. 10 osobowej grupy młodych ludzi, zainteresowanych współczesną kulturą, biografiami i własnym otoczeniem oraz chcących się w tym zakresie rozwijać. Wyposażenie jej w kompetencje i możliwości samodzielnych działań w zakresie wywiadów, umiejętności zadawania pytań, poszukiwania źródeł i opracowywania tej pracy (tekst, dźwięk lub wideo, do wyboru przez uczestników). Znalezienie czterech postaci godnych pokazania. Przygotowanie i wydanie w 200 egzemplarzy przewodnika – 'z Zielonki w świat’.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie grupa licealistów ucząca się w LO w Zielonce, zamieszkała w Zielonce i w miejscowościach na wschód od Zielonki aż po Tłuszcz. Projekt będzie realizowany w miejscowości, gdzie uczą się licealiści, po ich godzinach lekcyjnych. Rekrutacja odbędzie się za pośrednictwem mediów szkolnych (radiowęzeł, gazetki).

Opis projektu:

Projekt ma za zadanie wskazanie na wzór osobowy z najbliższego otoczenia, jego propagowanie i uczenie się na jego drodze rozwojowej. Widziałem dalej dzięki temu, że stałem na barkach gigantów – oświadczył Izaak Newton w 1675 roku. W małych społecznościach jest zazwyczaj kilku 'olbrzymów’ – postaci, które wywodząc się z tych małych miasteczek osiągnęły wiele daleko poza nimi. Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonce od lat interesuje się swoimi sławnymi krajanami – przykładem niech będzie Marek Sierocki, który dzieciństwo spędził w Zielonce, a młodość w tej właśnie szkole. Grupa młodzieży poprosiła Stowarzyszenie o realizację projektu, który prześledziłby i przybliżyłby takie podobne zielonkowskie historie, a przez to nauczyliby się jak wyznaczyć sobie ścieżkę rozwoju będąc młodym mieszkańcem Zielonki. Po dyskusjach wspólnie uznaliśmy, że projekt mógłby obejmować: poszukiwania owych sławnych 'olbrzymów’ (poza wspomnianym Markiem Sierockim), nawiązanie kontaktu, spotkania, wywiady i rozmowy i jako finał opracowanie publikacji-przewodnika: 'z Zielonki w świat’ (książkowego/filmowego/radiowego wybór w trakcie
projektu) organizację spotkań. Uczestnikami projektu będą licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonce (mieszkańcy Zielonki i okolicznych miejscowości). Spodziewane efekty to: zbiór wywiadów z 4 osobami, 4 spotkania w szkole, 200 szt. publikacji, przeszkolenie kilkunastu młodych ludzi w zakresie prowadzenia rozmów, umiejętności zadawania pytań, redakcji.).

Budżet projektu: 10 175 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki, Zielonka

Miejscowość: Zielonka

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłowa 4a/62

Kod pocztowy i Poczta: 05-220 Zielonka

Województwo: mazowieckie

Powiat: wołomiński

Adres strony internetowej: http://spdz.prv.pl/

Na barkach olbrzymów

Przemysłowa 4A, 05-220 Zielonka, Polska

Więcej