Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Niech wszyscy o nas usłyszą – Międzywioskowa Liga Związków Piłkarskich-dzięki niej możemy zaistnieć - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Cel:

Celem projektu jest odkrycie samego siebie i drzemiącego w młodzieży potencjału oraz wzrost umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, a także wzbogacenie komunikacji i wzmocnienie aktywności oraz motywacja do współpracy w 16-osobowej grupie chłopców i dziewcząt w wieku 13-19 lat w czasie 6 m-cy przez wspólne utworzenie, planowanie działań i udział w turnieju MLZP.

Odbiorcy projektu:

W projekcie weźmie udział młodzież z Bukowca w wieku 13-19 lat. Jest to 14 chłopców i 5 dziewcząt, którzy pragną zmienić panujące wśród mieszkańców mniemanie o ich lenistwie, nałogach i braku kreatywnych pomysłów na radzenie sobie w życiu. Ich pasją jest sport. Rekrutacja: plakaty informujące o projekcie, ogłoszenia parafialne, spotkanie z młodzieżą, ulotki, spotkanie informacyjne dla rodziców.

Opis projektu:

Projekt, którego głównym motywem jest popularna i łatwo dostępna dyscyplina sportu: piłka nożna ma na celu odkrycie przez młodzież własnych możliwości i ukrytego potencjału, wzmocnienie aktywności, umiejętności komunikacji, pozyskanie wsparcia społecznego przez utworzenie, planowanie działań i udział w turnieju MLZP. Uczestnikami projektu będzie 16 osobowa grupa młodych, którzy poszukują możliwości realizowania siebie i swoich pasji (sportu) i brali udział w spotkaniach projektowych. Działania projektu to organizowanie i uczestniczenie w aktywnych treningach (na hali, boisku, basenie, siłowni), nawiązanie kontaktu z okolicznymi drużynami juniorów i zorganizowanie rozgrywek MLZP, połączonych z imprezami typu integracyjnego (kino, spływ, rajd rowerowy do MRU) oraz wspomagającego (spotkania z trenerem leczenia uzależnień, szkoleniem z pierwszej pomocy). Finałem działań będzie świętowanie projektu. W trakcie działań młodzież nabędzie umiejętności komunikacji i współpracy z rówieśnikami, dorosłymi, władzami, organizacjami, przedsiębiorcami do których będzie musiała zwrócić się o pomoc (wynajęcie hali, basen, siłownia, sponsoring, szukanie drużyn). Nauczy się odpowiedzialności, organizowania imprez i wyjazdów, zasady 'fair play’. Nabędzie pewności siebie, nauczy się pracy grupowej i dzielenia zadań. Będzie promować ulubioną dziedzinę sportu jako metodę na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zdobędzie akceptację i uznanie dorosłych. Zajęcia z młodzieżą prowadzone będą przez trenerów i wolontariuszy na zasadzie doradzania i wspomagania, by młodzież mogła działać samodzielnie.

Budżet projektu: 13 052 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Miejscowość: Bukowiec

Ulica, nr domu i lokalu: Bukowiec 61

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Niech wszyscy o nas usłyszą – Międzywioskowa Liga Związków Piłkarskich-dzięki niej możemy zaistnieć

9MHR+RQ Bukowiec, Polska

Więcej