Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bezpieczni w lesie – kleszcze pod kontrolą - 2010

Realizowany przez:

Fundacja Aktywności Lokalnej w Puszczykowie

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie pewności siebie i odpowiedź na potrzebę uznania poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących diagnozowania społeczności lokalnej, przygotowania, realizowania i podsumowywania projektu informacyjnego przez wychowanków Świetlicy w wieku gimnazjalnym.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna – tj. wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Puszczykowie. Pośrednio mieszkańcy Puszczykowa, którzy zapoznają się z materiałami w mediach lokalnych oraz dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którym zostanie zaprezentowany film i ulotki.

Opis projektu:

Uczestnikami projektu są wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej i Środowiskowej w Puszczykowie. Celem projektu jest wzmocnienie ich pewności siebie i odpowiedź na potrzebę uznania poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących diagnozowania społeczności lokalnej, przygotowania, realizowania i podsumowywania projektu informacyjnego. Dodatkowe cele szczegółowe projektu dotyczą podniesienia poziomu wiedzy lokalnej społeczności Puszczykowa na temat profilaktyki boreliozy. Zaplanowane działania to przeprowadzenie w środowisku lokalnym ankiety dotyczącej poziomu wiedzy na temat boreliozy, przygotowanie przez młodzież koncepcji (treść i grafika) plakatu i ulotki informującej o boreliozy zawierającej zaproszenie na seans filmu profilaktycznego, rozkolportowanie ulotki na terenie Puszczykowa w przebraniach nawiązujących do tematyki, przygotowanie przez wychowanków atrakcyjnego filmu profilaktycznego (ze wsparciem warsztatowym gości), przygotowanie piosenki na temat kleszczy, zorganizowanie projekcji w świetlicy, szkole i bibliotece miejskiej dla różnych grup, m.in. dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, seniorów. Efektami projektu będzie uświadomienie mieszkańców zagrożeniem boreliozą, postrzeganie wychowanków przez społeczność nie tylko jako wymagających pomocy, ale potrafiących zaangażować się społecznie i utalentowanych, wzrost wiary w siebie – wychowankowie zdobędą praktyczne umiejętności komunikacji, współpracy w grupie, poszukiwania informacji, obsługi programu graficznego, tworzenia filmu, promocji, organizacji spotkań.

Budżet projektu: 13 620 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Aktywności Lokalnej w Puszczykowie

Miejscowość: Puszczykowo

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 6A

Kod pocztowy i Poczta: 62-040 Puszczykowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: http://www.fal.org.pl

Bezpieczni w lesie – kleszcze pod kontrolą

Lipowa 6, 62-040 Puszczykowo, Polska

Więcej