Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa Scena Żukowska - 2010

Realizowany przez:

Grupa Nieformalna z Żukowa

Cel:

Celem projektu jest podniesienie wiary we własne możliwości u 15 do 20 uczestników projektu (uczniów gimnazjum i liceum), mieszkających w gminie Żukowo i pozyskanie wsparcia społecznego poprzez uczestnictwo w warsztatach teatralnych, zorganizowanie i wystawienie spektaklu dla mieszkańców gminy Żukowo w centrum miasta. Warsztaty odbywać się będą pomiędzy styczniem 2011 a czerwcem 2011. Spektakl wystawiony będzie w czerwcu 2011.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest pisany przede wszystkim dla grupy młodzieży (15-20 osób)w wieku od 13 do 19 lat, mieszkającej w gminie Żukowo (w tym część w Żukowie i część we wsiach), która od czasu wspólnego pisania projektu do RS OKG 2010 kilkakrotnie spotykała się razem. Ponadto, rekrutacja poprzez plakaty w gimnazjum. W grupie są osoby o zróżnicowanym statusie materialnym, zróżnicowani też pod kątem wiedzy i umiejętności, także sytuacji rodzinnej.

Opis projektu:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności społecznych, które zwiększą wiarę młodzieży we własne możliwości. Na projekt będzie składał się cykl warsztatów teatralnych (pomiędzy styczniem a czerwcem 2011), z profesjonalnym nauczycielem zakończony wspólnie przygotowanym przedstawieniem (w centrum miasta Żukowo), na który młodzież chce zaprosić mieszkańców gminy Żukowo, w tym lokalne władze. Warsztaty teatralne będą odbywały się w sali użyczonej przez parafię NMP w Żukowie. Organizacja przedstawienia będzie wymagała pomocy innych instytucji (UG, od którego pożyczymy sprzęt nagłaśniający i gimnazjum w Żukowie, od którego nieodpłatnie pożyczymy przenośną scenę). Dzięki warsztatom teatralnym, samodzielnemu przygotowaniu przedstawienia i zorganizowaniu akcji promocyjnej (tu również potrzebne będzie wsparcie lokalnych mediów) młodzież rozwinie umiejętności pozyskania wsparcia społecznego, zwiększy wiarę we własne możliwości i zdobędzie nowe umiejętności (min. poprawy wymowy, nauczy się sztuki publicznych wystąpień).

Budżet projektu: 12 500 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Nieformalna z Żukowa

Miejscowość: Żukowo

Ulica, nr domu i lokalu: Jagodowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 80-297 Żukowo

Województwo: pomorskie

Powiat: kartuski

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowa Scena Żukowska

Rubinowa 64A, 80-297 Banino, Polska

Więcej