Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi odkrywcami przeszłości Droszkowa - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, Droszków

Cel:

Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowania zabytkami, osobami, wydarzeniami i historią Droszkowa poprzez stworzenie kroniki Droszkowa zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Uważamy, iż projekt ten jest w stanie zaspokoić wymienione potrzeby młodzieży. Mogą działać i spotykać się razem, mają konkretne zadania do wykonania, w których każdy może się wykazać, mają szansę na poznanie ciekawych ludzi i wydarzeń związanych z ich najbliższym otoczeniem i pochodzeniem ich przodków.

Odbiorcy projektu:

Realizatorami projektu będzie młodzież z Droszkowa w wieku 13-19 lat, oraz chętna młodzież spoza Droszkowa. Młodzież dowie się o realizacji projektu dzięki: ogłoszeniom w miejscowych sklepach, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej www.droszkow.eu, www.droszkow.com oraz stronie gminy Zabór: www.gminazabor.pl, a także dzięki ogłoszeniom parafialnym w kościele.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania zabytkami, osobami, wydarzeniami i historią Droszkowa oraz propagowanie wiedzy z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego poprzez stworzenie kroniki Droszkowa zarówno w wersji elektronicznej (prezentacja multimedialna) jak i papierowej. Uczestnikami projektu będzie grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z Droszkowa. Etap I: POZYSKIWANIE INFORMACJI (wizyty w archiwach gminnych i wojewódzkich, w parafii; poszukiwanie tekstów literackich, dokumentu osobistego: dzienniki, pamiętniki, wspomnienia, listy, zdjęcia, relacje. Poszukiwania te będziemy prowadzić za pomocą strony internetowej szkoły, urzędu gminy, a także dzięki ogłoszeniom w miejscach publicznych i kościele. Zorganizujemy spotkania młodych ludzi ze starszymi mieszkańcami i utrwalimy ich wspomnienia, zastosujemy także wywiady biograficzne, a nagrania będą elementem prezentacji. ETAP II: uporządkowanie zebranych materiałów, tworzenie prezentacji oraz albumu. ETAP III: prezentacja mieszkańcom. Kronika będzie dostępna w świetlicy i w szkole w Droszkowie, a prezentacja zostanie zamieszczona na stronie www Droszkowa. Efektami projektu będzie poznanie przez uczestników projektu historii swojego regionu, odkrycie nieznanych zakamarków Droszkowa, a tych dobrze znanych odkrycie na nowo, poczucie ducha dawnych dni i ludzi. Projekt pobudzi aktywność młodzieży, będzie wymagał poświęcenia czasu, ale da zarazem mnóstwo satysfakcji i pozytywnych emocji. Jest to żywa lekcja historii.

Budżet projektu: 9 150 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, Droszków

Miejscowość: Droszków

Ulica, nr domu i lokalu: Dębowa 6

Kod pocztowy i Poczta: 66-003 Zabór

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: http://http://www.droszkow.eu/

Młodzi odkrywcami przeszłości Droszkowa

Kościelna 4, 66-003 Droszków, Polska

Więcej