Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Świat, który mnie otacza - 2007

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Lipowie

Cel:

Naszym celem jest, by młodzież biorąca udział w projekcie, a dzięki nim inni członkowie społeczności doświadczalnie poznawali i starali się zrozumieć procesy zachodzące w otaczającym ich świecie, przeprowadzali doświadczenia, współpracowali w grupie, zaprezentowali swoje osiągniecia szerszemu gronu odbiorców, nauczyli się odpowiedzialności za podjęte zadania.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku 13 – 16 lat zamieszkała w obwodzie Gimnazjum w Lipowie (miejscowości: Lipowo, Pietrzwałd, Naprom, Bałcyny, Smykówko, Smykowo, Reszki, Rudno, Wygoda, Klonowo, Zajączki). Młodzież w 100% mieszka w wsi, w 80% dojeżdża do szkoły, posiada bilety miesięczna.

Opis projektu:

Celem projektu jest popularyzacja nauk ścisłych oraz poszerzenie wiedzy w ich zakresie poprzez doświadczenia. W czasie realizacji projektu uczestnicy podnoszą swoje umiejętności społeczne poprzez pracę w grupie, komunikację interpersonalną oraz autoprezentację. Uczestnikami projektu są uczniowie Gimnazjum w Lipowie – wywodzą się oni ze środowiska wiejskiego, nie mają możliwości (poza typowymi zajęciami szkolnymi) rozwijać swoich pasji związanych z szeroko pojętymi naukami ścisłymi. Działania realizowane w czasie projektu obejmują wykonanie przez młodzież prac badawczych polegających na konkretnych doświadczeniach i obserwacjach umożliwiających poznanie praw rządzących otaczającym światem przyrody; udział w zajęciach w Planetarium i Orbitarium w Toruniu. Poprzez doświadczenia poznają prawa rządzące Wszechświatem. Spodziewanym efektem działań jest opracowanie wyników prac badawczych, które prezentowane są podczas Szkolnych Dni Nauki. Pośrednim efektem programu jest rozbudzenie ciekawości świata oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, odpowiedzialności i systematyczności.

Budżet projektu: 5 898,00 zł

Dotacja: 3 300,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Lipowie

Miejscowość: Lipowo

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowo 16

Kod pocztowy i Poczta: 14-100 Ostróda

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: –

Świat, który mnie otacza

Lipowo; 11, 14-100 Lipowo, Polska

Więcej