Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strefa Filmu - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łubowo w Łubowie

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, tj. umiejętności nawiązywania nowych relacji społecznych z przedstawicielami różnych instytucji i współpracy w grupie – aby młodzi sami, bez przymusu dorosłych, potrafili wybrać filmy, ustalić tematy, zrealizować film/y, podzielić się zadaniami, poczuli się akceptowani i zyskali uznanie innych za swoją pracę i efekty projektu.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku 13-15 lat mieszkająca w Łubowie i okolicy, tj.w Noblinach, Rakowie i Liszkowie, uczęszczająca do gimnazjum w Łubowie, Bornem Sulinowie lub Silnowie. Jest to częściowo grupa osób, która brała udział w programie PAFW 'English Teaching 2010′ i kontynuuje naukę w ZS w Łubowie lub wybrała gimnazjum w Bornem/Silnowie. Jeśli będzie więcej chętnych, do projektu zostaną wybrane osoby z rodzin uboższych.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, tzn. umiejętności współpracy w grupie i nawiązywania nowych relacji społecznych z przedstawicielami instytucji, u 15-osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej w wieku 13-15 lat ze wsi Łubowo i okolicy poprzez cykl działań filmowych w okresie od 03.01.11 do 17.06.11. Uczestnikami projektu będą nastolatkowie mieszkający w Łubowie i okolicznych wsiach tj. Noblinach, Rakowie, Liszkowie uczęszczający do gimnazjum w Łubowie, Bornem lub Silnowie. Cykl działań filmowych będzie zawierał cztery wycieczki do Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Szczecinku (30km od Łubowa), wizytę w studiu telewizyjnym Gawex i agencji promocyjnej SAPiK w Sz-ku, zwiedzenie Muzeum Kinematografii w Berlinie (300 km od Łubowa, bliżej niż MK w Łodzi) i 3-godzinne spotkania raz w tygodniu obejmujące: przeszkolenie z obsługi kamery cyfrowej, mikrofonu, programu komputerowego do obróbki filmów, dokonywanie wyborów filmów do obejrzenia na projektorze w ZS w Łubowie (szkoła posiada sale multimedialną) i w DKF w Sz-ku, dyskusje nt. obejrzanych dzieł, wybranie tematów do tworzenia własnych filmów, napisanie scenariuszów, casting, kręcenie filmów i ich obróbka komputerowa. W wyniku projektu młodzież nauczy się współpracować w zespole, dzielić zadania, delegować, komunikować, wyrażać poglądy, dyskutować, zamawiać telefonicznie transport i bilety, pozna instytucje DKF, muzeum, studia tv.

Budżet projektu: 9 555 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łubowo w Łubowie

Miejscowość: Łubowo

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 16

Kod pocztowy i Poczta: 78-445 Łubowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: szczecinecki

Adres strony internetowej: http://szlak.fio.org.pl

Strefa Filmu

H9QR+MH Łubowo, Polska

Więcej