Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Od złotówki do miliona - 2010

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności przez 18-os. grupę młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu gminy Linia w czasie od stycznia do czerwca 2011 r. w zakresie planowania i skutecznego zarządzania finansami osobistymi, świadomego korzystania z produktów dostępnych na rynku finansowym, wyrobienia nawyku oszczędzania, wykorzystania komputera i internetu do zarządzania budżetem i rachunkiem bankowym oraz podzielenie się wiedzą, umiejętnościami i efektami swojej pracy z innymi członkami społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są młodzi ludzie w wieku 13-19 lat z terenu gminy Linia, szczególnie zagrożeni wykluczeniem finansowym (niskie dochody w rodzinie, niekorzystanie z usług banku). W przypadku większej liczby zgłoszeń o kwalifikacji do grupy decyduje rozmowa z kandydatem na temat jego potrzeb i motywacji. Zajęcia będą odbywały się w filii Biblioteki w Strzepczu.

Opis projektu:

Celem projektu jest nabycie umiejętności przez 18-osobową grupę młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Linia od I do VI 2011 w zakresie finansów osobistych. Projekt kierowany jest szczególnie do osób zagrożonych wykluczeniem finansowym – z rodzin o niskich dochodach, nie korzystających z usług bankowych. Młodzież nauczy się planowania i zarządzania budżetem domowym, pozna możliwości efektywnego inwestowania środków w nowoczesne produkty bankowe, korzyści z posiadania konta, w tym e-konta. Nauczy się oszczędzania, wykorzystania komputera i internetu do zarządzania finansami. Nabędzie umiejętności społeczne, nawiąże kontakty z instytucjami finansowymi. Uczestnicy rozwiną postawę kreatywności i aktywności w swoim środowisku, umiejętność pracy grupowej, analizy i selekcji danych, prezentacji publicznej. Wezmą udział w cyklu warsztatów z edukacji finansowej, spotkaniach edukacyjnych w oddziale NBP oraz w lokalnym banku. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy finansowi i praktycy – pracownicy banków. Podczas prac grupowych uczestnicy zbiorą materiały, wykonają prezentacje multimedialne na temat: prowadzenia budżetu domowego, efektywnych metod inwestowania, folder na temat oszczędzania. Efektami swoich starań podzielą się z rówieśnikami podczas spotkań dla gimnazjalistów oraz finału projektu. Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym umiejętnościom oraz nawiązanym kontaktom młodzież zwiększy swoje szanse na stabilną sytuację finansową w dorosłym życiu.

Budżet projektu: 12 180 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Miejscowość: Linia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna1

Kod pocztowy i Poczta: 84-223 Linia

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgl.pl

Od złotówki do miliona

Osiedlowa 3, 84-223 Linia, Polska

Więcej