Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dużo wiem, więcej mogę - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasza Wieś Lubinicko w Lubinicku

Cel:

Celem projektu jest pobudzenie aktywności młodzieży ze wsi Lubinicko w czasie od stycznia do czerwca 2011r. przez poznawanie historii i zasobów swojego środowiska lokalnego. Nabycie nowych umiejętności oraz konstruktywne spędzanie czasu wolnego, a także zachęcenie do podejmowania inicjatyw oraz rozwój umiejętności zdobywania wiedzy i pozyskiwania wsparcia społecznego przygotowujące ich do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Odbiorcy projektu:

Projekt obejmuje grupę 20 osób w wieku 13-19 lat. Zostanie zorganizowane spotkanie rekrutacyjne, w wyniku którego zostaną dokonane zapisy wg kolejności zgłoszeń.

Opis projektu:

Celem projektu jest pobudzenie aktywności młodzieży ze wsi Lubinicko przez poznawanie historii i zasobów swojego środowiska lokalnego. Nabycie nowych umiejętności oraz konstruktywne spędzanie czasu wolnego, zachęcenie do podejmowania inicjatyw oraz rozwój umiejętności zdobywania wiedzy i pozyskiwania wsparcia społecznego przygotowujące ich do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Celem projektu będzie zebranie informacji o wsi Lubinicko: jej mieszkańcach, historii, genezie nazwy, najciekawszych zakątkach oraz o gminie, w której jest położona miejscowość. Młodzież będzie docierać do różnych materiałów, dokumentów, zdjęć itp., które umożliwią odtworzenie historii poszczególnych domów i ich mieszkańców. W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty oraz ciekawe zajęcia plenerowe w formie Wyprawy Odkrywców. Młodzież będzie pozyskiwać informacje w celu opracowania materiału do utworzenia kronik tematycznych, a także tablicy informacyjnej o miejscowości. Młodzież opracuje seminarium nt. zasobów miejscowości i gminy, weźmie udział w spływie kajakowym, prezentującym walory gminy. Nawiąże nowe kontakty. Zaproponuje swoje pomysły, aby lepiej zaprezentować i wypromować swoją gminę, opracuje swoją Wyprawę Odkrywców w formie rymowanego wiersza, prezentującą walory wsi. Zakupimy aparat fotograficzny oraz drukarkę do zdjęć wraz z papierem, 3 kroniki w celu wykonania albumów tematycznych – o mieszkańcach, miejscowości, gminie, a także materiały dydaktyczne do wykonania projektu i warsztatów oraz materiał do wykonania tablicy informacyjnej o miejscowości Lubinicko.

Budżet projektu: 13 008 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasza Wieś Lubinicko w Lubinicku

Miejscowość: Lubinicko

Ulica, nr domu i lokalu: Lubinicko 51A,

Kod pocztowy i Poczta: 66-200 Świebodzin

Województwo: lubuskie

Powiat: świebodziński

Adres strony internetowej: –

Dużo wiem, więcej mogę

Lubinicko 54A, 66-200, Polska

Więcej