Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Quo vadis - 2010

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Choczewie

Cel:

Zmiana perspektywy postrzegania przez młodzież własnej podmiotowości i możliwości jej udziału w procesach rozwoju społecznego i indywidualnego. Podniesienie umiejętności pracy zespołowej i autoprezentacji. Rozwój dialogu międzypokoleniowego i integracja. Wzrost poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

15-osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej 13 – 16 lat z terenu gminy Choczewo wyłoniona podczas rozmowy kwalifikacyjnej w obecności pedagoga i koordynatora.

Opis projektu:

Celem projektu jest zmiana perspektywy postrzegania przez młodzież własnej podmiotowości i uświadomienie możliwości jej udziału w procesach rozwoju społecznego i indywidualnego. Uczestnikami będzie 15 osobowa grupa młodzieży (13 – 16 lat), która zbada losy absolwentów szkoły pod kątem wykształcenia, obecnie wykonywanego zajęcia oraz statusu społecznego. Samodzielnie przygotują ankiety badawcze, będą nawiązywać nowe kontakty oraz szukać źródeł informacji. Wyniki badań opracują statystycznie i przygotują prezentacje multimedialną. Zaproszą do udziału interesujące ich osoby, spotkają się z psychologiem i pedagogiem na warsztatach z zakresu orientacji zawodowej, poznają lokalnych pracodawców. Na warsztatach uczyć się będą sztuki autoprezentacji i budowania pozytywnych relacji. Podczas zajęć, spotkań z gośćmi i wyjazdu poznają tajniki pracy w wybranych zawodach – będą mieli okazję do analizy swoich mocnych i słabych stron. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu (w bibliotece, szkole i w terenie). Następnie opracują materiał informacyjny z zakresu działań wraz z wnioskami, który zostanie opublikowany w postaci folderu i udostępniony lokalnej społeczności na święcie projektu. Młodzież podzieli się swoimi wnioskami z rówieśnikami ze szkoły, podczas fety, na którą zaprosi Wójta Gminy, swoich rozmówców oraz sponsorów. Efektem wdrożenia projektu będzie: nawiązanie i rozwój dialogu międzypokoleniowego, podniesienie umiejętności pracy w grupie i budowania pozytywnych relacji, niwelacja postawy wycofania oraz ciekawe spędzenie czasu wolnego.

Budżet projektu: 10 000 zł zł

Dotacja: 6 100 zł zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Choczewie

Miejscowość: Choczewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kusocińskiego 5

Kod pocztowy i Poczta: 84-210 Choczewo

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: –

Quo vadis

Dworzec PKS 31, 84-210 Choczewo, Polska

Więcej